Jak zmniejszyć wysoką ratę kredytu?

25 października 2017

Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Każdego z nas mogą spotkać w życiu jakieś kłopoty finansowe. Czasem oznaczają one tylko to, że musimy na pewien czas zacisnąć pasa. Sytuacja staje się trudniejsza, jeżeli mamy akurat zaciągnięty kredyt, którego spłata zaczyna przerastać nasze możliwości. Wówczas warto zastanowić się nad wzięciem kredytu konsolidacyjnego.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny umożliwia połączenie kilku zaciągniętych wcześniej kredytów w jeden kredyt albo zamianę jednego kredytu na drugi, przyznany na korzystniejszych warunkach. Przy takiej zamianie można wynegocjować na przykład wydłużenie okresu spłaty kredytu, co wiąże się zwykle ze zmniejszeniem miesięcznej raty.
Oferty banków należy śledzić na bieżąco. Często proponują one swoje produkty konsolidacyjne na promocyjnych warunkach, atrakcyjniejszych niż w przypadku zwykłych kredytów. Takim promocjom może podlegać zarówno oprocentowanie kredytu, jak i prowizja za jego udzielenie (bywa nawet tak, że nie trzeba opłacać jej w ogóle).
Ważne: lepsze warunki zazwyczaj dostaniesz w banku, którego jesteś już klientem, na przykłąd masz w nim już otwarte konto osobiste.

Kredyt konsolidacyjny + bonus

Warto mieć świadomość, że przy zaciąganiu kredytu konsolidacyjnego możemy dostać gotówkę nie tylko na spłatę poprzednich zobowiązań, lecz także na inne wydatki, na przykład remont mieszkania. O szczegóły należy dopytać w banku, w którym chcemy skonsolidować nasze wcześniejsze zobowiązania.

ZOBACZ FILM – wypowiedź eksperta:
Mówi: Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy banku Credit Agricole; o kredytach konsolidacyjnych

źródło: infoWire