Ogarnij cukier – program edukacyjny dla osób chorych na cukrzycę

10 października 2017

Znasz kogoś z cukrzycą? Sam jesteś diabetykiem? Te bezpłatne webinary są dla Ciebie.

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych interaktywnych wykładów online, podczas których w przystępny i ciekawy sposób zostaną poruszone tematy istotne dla osób chorujących na cukrzycę.

Z cukrzycą w Polsce walczy już prawie 3 miliony chorych. Nieleczona cukrzyca może doprowadzić do licznych powikłań, na przykład takich jak choroby układu krążenia czy niewydolność nerek.

Codzienne życie z tą chorobą nie musi być jednak katastrofą. Warto uświadamiać diabetykom, że dzięki zaangażowaniu w proces leczenia mogą oni skutecznie ograniczyć częstotliwość występowania powikłań groźnych dla zdrowia, a nawet życia. Taki cel przyświeca właśnie kampanii „Ogarnij cukier”.

O kampanii „Ogarnij cukier”

Program „Ogarnij cukier” jest skierowany do osób chorujących na cukrzycę i ich rodzin. Jego celem jest zwiększenie świadomości żywieniowej chorych, nauką samokontroli, samoobserwacji powikłań cukrzycy oraz umiejętności podawania insuliny.

„Ogarnij cukier” to cykl 10 bezpłatnych webinariów, które w prosty sposób przybliżają ważne tematy dla osób chorych na cukrzycę. Każdy wykład online składa się z części teoretycznej,  krótkiego omówienia danego zagadnienia przez ekspertów oraz części praktycznej, gdzie wszyscy zainteresowani będą mogli zadać prowadzącym pytania i otrzymać na nie odpowiedzi. Podsumowaniem wykładów będzie bezpłatny e-book składający się z opracowanych tematów poruszanych podczas webinarów.

Interaktywne wykłady online

Webinaria zdają się najlepszą formą dotarcia do szerokiej grupy odbiorców. Jak podkreśla dr hab. med. Michał Wszoła, pomysłodawca kampanii i jeden z prowadzących:„Żyjemy coraz szybciej, łatwiej przyswajamy obrazy i dźwięk niż tekst pisany. Zależy nam na tym, aby wszyscy zainteresowani problematyką związaną z cukrzycą, w łatwy i przystępny sposób mogli poszerzyć swoją wiedzę i poznać praktyczne sposoby ogarniania tej choroby nie wychodząc z domu.” –

Wykłady, prowadzone przez specjalistów najlepszych w swoich dziedzinach, obejmować będą tematy związane z:

  • samokontrolą cukrzycy,
  • inulinoterapią,
  • powikłaniami cukrzycy,
  • zasadami żywienia podczas cukrzycy,

Więcej informacji o kampanii „Ogarnij cukier” znajdziesz na stronie internetowej www.ogarnijcukier.pl

Harmonogram bezpłatnych webinarów sprawdź w naszym artykule „Ogarnij cukier” – harmonogram bezpłatnych wykładów online