Pozwólcie nam pracować!

11 października 2017

Złóż podpis pod apelem o zniesienie zakazu pracy dla osób, które otrzymują świadczenie pielęgnacyjne.

Nie są fundacją ani stowarzyszeniem.  To grupa rodziców, opiekunów, osób z niepełnosprawnością

i ich przyjaciół z różnych zakątków Polski.

Wspólnie zorganizowali centrum „Chcemy całego życia!” na IX Kongresie Kobiet w 2017 roku i postanowili razem wprowadzić to hasło w czyn.

Mają dość społecznego wykluczenia, stygmatyzacji, lęku o przyszłość, absurdalnych przepisów, bezdusznej biurokracji, niewolnictwa opiekunów, samotności rodziców pozbawionych podstawowych informacji po diagnozie, pseudoterapii i wielu innych patologii, z którymi tysiące Polek i Polaków codziennie mierzy się w pojedynkę. Chcą współdecydować o sprawach, które ich dotyczą, mieć realny wpływ na rzeczywistość. Chcą partnerstwa i uczestnictwa. Zamiast współczucia, chcą mieć prawo do szczęścia. Do całego życia.
TREŚĆ APELU:

W Polsce rodziców dzieci z niepełnosprawnością stawia się przed wyborem: praca albo opieka. Prawo zabrania pracy zarobkowej osobom, które otrzymują świadczenie pielęgnacyjne. Chociaż trudno jest sprawować obowiązki opiekuna i pracować na pełnym etacie, to jednak tylko w skrajnych przypadkach opieka nad dzieckiem zmusza do całkowitej rezygnacji z pracy.

Za 1406 zł netto miesięcznie rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnością zamienia się w niewolników. Za tyle – bo dorobić nie mogą – muszą opłacić rachunki, wyżywić rodzinę, sfinansować terapię, zapewnić sobie i dzieciom minimum godnej egzystencji.

Odejście z pracy jest często bezpowrotne, skazuje opiekunów na społeczną izolację, depresję, łatkę osób biernych, niezaradnych, niewiele wartych. Z czasem gaśniemy, wypalamy się, umieramy dla świata w czterech ścianach naszych domów.

Apelujemy do Pani Premier Beaty Szydło i Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej o jak najszybsze zniesienie zakazu pracy zarobkowej dla osób otrzymujących świadczenie pielęgnacyjne.

Pozwólcie pracować rodzicom i opiekunom na świadczeniu! Dajcie nam i naszym dzieciom szansę na lepsze życie!

 Podpisujcie i udostępniajcie, jeśli chcecie dla nas całego życia!

Link do apelu: https://naszademokracja.pl/petitions/pozwolcie-nam-pracowac

Zapisz