Prosty i tani sposób na poprawę nastroju – sięgnij po filiżankę

19 października 2017

Przedstawiamy bezalkoholowe napoje, które poprawią Ci humor.

Niektóre pobudzają do działania, inne obniżają energię. Napoje, które codziennie przyjmujemy, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Z tego powodu warto wybierać je świadomie i przyjmować tylko te, które są w stanie poprawić jesienny humor. Jakie sprawdzą się najlepiej w tej roli?

Mleko – na problem z bezsennością

Podstawowy element wyposażenia każdego rodzica, który chce uspokoić swoje dziecko. Pomaga zasnąć i sprzyja wyciszeniu. Jest także zalecane dorosłym, którzy mają problem z bezsennością, przydaje się w walce ze złym humorem. Podawane z miodem czy gorącą czekoladą cudownie rozgrzewa i wprawia w odprężający stan.

Sok z pomarańczy – źródło witaminy C

Trudno wskazać osobę, której nie kojarzyłby się z miłym chwilami czy radosnym oczekiwaniem na wolne dni. Świeżo wyciskany sok z pomarańczy uzupełni także pokłady siły i pomoże pokonać jesienną chandrę.

Imbir i koper włoski – przyprawy na zdrowie

Do niedawna wiele osób kojarzyło imbir wyłącznie z amerykańskimi serialami i przyprawą do piernika. Polacy jednak już coraz częściej dodają imbir do tworzonych przez siebie potraw oraz napojów. Szczypta wsypanego do herbaty imbiru zwiększa wydajność umysłową i poprawia koncentrację. Popularność zdobywa również pochodzący z kuchni śródziemnomorskiej koper włoski. Stosowany razem z imbirem może sprawnie poprawić samopoczucie.

Kurkuma – na brak energii i ból głowy

Wśród zdrowych naparów nie mogło także zabraknąć kurkumy. Jej korzeń wyglądem przypomina imbir, a różnicę można zauważyć po przekrojeniu – kurkuma ma intensywnie żółty kolor. Odrobina tej rośliny dodana do herbatki nada jej złoty odcień, przyjemnie rozgrzewając i wzmacniając całe ciało.

Kuszące herbatki – na miłe chwile

Tej jesieni zwolennicy aromatycznych, owocowych herbatek mogą liczyć na produkty stworzone specjalnie z myślą o nich. Teekanne przedstawia „Love Collection”, czyli kompozycję wyjątkowo pysznych herbatek owocowych, które pobudzają zmysły.
„LOVE ma smak granatu, PASSION marakui, a DESIRE jest połączeniem czekolady i wiśni” – informuje Joanna Fijałkowska, Trade Marketing Manager Teekanee. Taki zestaw z pewnością umili długie wieczory i wprawi dobry nastrój.
Więcej informacji o herbatach Teekanee: https://www.facebook.com/herbatateekanne