Dodatkowa praca w okresie przedświątecznym

21 listopada 2017

Zwiększone zapotrzebowanie na pracowników w grudniu sprawi, że zatrudnienie znajdą nie tylko mikołaje i śnieżynki. W jakich branżach szukać dodatkowego zarobku?

 

Koniec roku to dla wielu z nas czas zwiększonych wydatków. Święta Bożego Narodzenia i Sylwester mogą uszczuplić nasz portfel naprawdę mocno, dlatego część osób szuka przed świętami dodatkowego źródła zarobku. I wcale nie musi być to chodzenie po centrum handlowym w stroju mikołaja lub śnieżynki.

Zwiększone zapotrzebowanie na pracowników w branży produkcyjnej

Popyt na pracowników związany ze świętami Bożego Narodzenia w pierwszej kolejności zwiększył się u producentów. Musieli oni wytworzyć towary, które trafiły do sklepów, dlatego zatrudnili dodatkowych pracowników produkcyjnych i magazynowych. Następnie zapotrzebowanie wzrosło wśród operatorów sklepów internetowych, firm logistycznych oraz firm kurierskich. Pracę mogli znaleźć łatwiej na przykład operatorzy wózków widłowych, kierowcy czy kurierzy.

Potrzebne ręce do pracy w handlu

W tej chwili zbliża się czas przedświątecznej gorączki. Nic dziwnego, że więcej rąk do pracy potrzebuje branża handlowa. Supermarkety oraz galerie handlowe przyjmują dodatkowe osoby do obsługi klientów i wykładania towarów. W grudniu pracodawcy organizują spotkania wigilijne dla swoich pracowników – restauracje, a także firmy kateringowe będą miały większe zapotrzebowanie na kelnerów i kucharzy. Na brak pracy w tym czasie nie powinni narzekać też animatorzy zatrudniani przy okazji organizacji rożnych wydarzeń. Ponadto w centrach handlowych i nie tylko pojawią się mikołaje oraz śnieżynki.

Pracodawcy rozpoczęli poszukiwania pracowników z wyprzedzeniem

Jak mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Michał Dębski, kierownik oddziału w firmie Randstad Polska: „Największe firmy walkę o pracowników na okres przed świętami zapoczątkowały już jakiś czas temu. Rozpoczęły specjalne kampanie rekrutacyjne skierowane do tych, którzy tej pracy mogą poszukiwać. Odbywały się one w mediach lokalnych i społecznościowych. Pracownicy są zachęcani dodatkowymi premiami czy bonami towarowymi. W grę wchodzi również zatrudnianie studentów, którzy na co dzień nie pracują, ale w tym okresie są gotowi do podjęcia pracy”. Poza tym w znalezieniu dodatkowych pracowników może pomóc skorzystanie z usług agencji pracy, do których zgłaszają się osoby szukające zatrudnienia, nie tylko przed świętami.

ZOBACZ FILM:

Mówi Michał Dębski – kierownik oddziału Randstad Polska; o zwiększonym zapotrzebowaniu na pracowników przed świętami

 

źródło: infoWire