Gdańsk Miastem Przyjaznym dla Niepełnosprawnych – laureaci konkursu

23 listopada 2017

Znamy już laureatów 20. edycji konkursu „Gdańsk Miastem Przyjaznym dla Niepełnosprawnych”. Młodzi ludzie pokazują swoją postawą, że niepełnosprawność nie powoduje wykluczenia ze społeczności.

 

W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 200 uczniów z 20 szkół z województwa pomorskiego. Tegorocznym hasłem przewodnim konkursu były słowa Arystotelesa: „Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.”

LISTA NAGRODZONYCH:
W kategorii „Teatr”
I miejsca nie przyznano.
II miejsce – Akademickie Gimnazjum Magallanum: Tymoteusz Babiński, Maria Sajkowska, Wiktor Słomiński i Dawid Wiewiórski.
III miejsce ex elquo.: Gimnazjum nr 15 – Margarita Avanesyan, Oliwia Godlewska, Walentyna Jakovenko, Klaudię Trzópek, Klaudia Ogłozińska i Woktoria Wołowicz.
Gimnazjum Gedanensis: Jan Bajerski, Szymon Brzozowski, Mateusz Galiński, Hanna Orłowska i Małgorzata Pryczkowska.

Kategoria „Literatura”:
I miejsce wywalczyła Dominka Banasik z Gimnazjum nr 7
II miejsce: Mikołaj Tomaszewski – również z Gimnazjum nr 48
III miejsce -Lilianna Kohnke z Gimnazjum nr 48
Kategoria Fotografia:
I miejsce dla Anny Marchlik z Oliwskiego Liceum Ogólnokształcącego.
Więcej nagród nie przyznano
Kategoria: Język angielski
I miejsce: Kinga Cieplińska, Alicja Kordalska, Karolina Sitek-Juszczak z Gimnazjum nr 48
II miejsce: Weronika Bławat, Julia Kasiłowska, Zuzanna Kurowska z Gimnazjum Gedanensis
III miejsce zdobyli : Adam Bujnowski, Marta Pułka, Julia Drzewiecka z Gimnazjum nr 13

Kategoria wokalna:
W KATEGORII SOLISTA , na obu poziomach, mamy dwa miejsca.
– POZIOM GIMNAZJALNY
I miejsce : Weronika Żołdowicz z Gimnazjum nr 13
II miejsce : Agata Niemczyk- Gimnazjum Gedanensis
– POZIOM PONADGIMNAZJALNY
I miejsce: Sonia Szczytniewska również z XIX LO
II miejsce : Maria Wasak- XIX LO
ZESPOŁY
– POZIOM GIMNAZJALNY
I miejsce: Magdalena Wójcik i Małgorzata Mocarska z Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Baninie
– POZIOM PONADGIMNAZJALNY
I miejsce: Sandra Splisgardt, Maria Wasak, Olga Hołubowicz, Agata Sokół, Wiktoria Kupiec, Patrycja Sampławska, Weronika Mielewczyk, Paulina Kloc- XIX LO
II miejsce: Weronika Leśniak, Anita Torłopp, Magdalena Buksińska, Sonia Szczytniewska, Kinga Krefft, Amelia Mróz, Paulina Jaszewska, Magdalena Budziszewska – XIX LO
III miejsca nie przyznano

Kategoria Plastyka
Kategoria „rzeźba”
I miejsce wywalczyła Zuzanna Marjakowa z XIX LO. Zapraszamy.
II miejsce – Nicole Łazęcka z 1`Gimnazjum nr 13. Prosimy.
III miejsce zajęła Vanessa Kulak z IV LO. Zapraszamy.
W Kategorii „obraz”
I miejsce zajęła Izabela Nowakowska z II LO
II miejsce – Julia Majewska z XIX LO
III miejsce zajęła Daria Łoszczyńska z Gimnazjum nr 27
Kategoria „znak graficzny”
I miejsce zdobyła Joanna Jaśkiewicz SP nr 89 z oddziałami gimnazjalnymi
II miejsce – Julia Brzoskowska XIX LO
III miejsce zajęła Oliwia Deyna z XIX LO
W Kategorii „Collage”
I miejsce zajął Mateusz Szycir z Gimnazjum Gedanensis
II miejsce – Pola Pawliszyn z Gimnazjum Gedanensis
III miejsce zajęła Anna Marchlik z Gdańskiego Oliwskiego LO