Nowoczesne technologie w służbie zdrowia

27 listopada 2017

Zdrowe odżywianie nastolatków będzie łatwiejsze z mobilną aplikacją „Graj na zdrowie – witajcie w Zdrowicach” .

Instytut Żywności i Żywienia poprzez stworzenie nowoczesnej aplikacji dla dzieci i młodzieży wychodzi naprzeciw problemom nastolatków XXI wieku. To narzędzie, które ułatwia zdrowy styl życia i pomaga w prawidłowym wyborze składników w codziennej diecie. Zdrowice to gra dla dzieci, która łączy edukację z zabawą i pokazuje, że to co zdrowe wcale nie musi być nudne.

Nową aplikację, jej cele oraz zasady funkcjonowania przedstawią:

  • dr hab. n. med. Mirosław Jarosz, dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia
  • mgr Andrzej Dziurdzikowski
  • mgr inż. Anna Taraszewska
  • mgr Tomasz Szymański

O szczegółach działania aplikacji dla młodzieży „Graj na zdrowie – witajcie w Zdrowicach” autorzy pomysłu, wysokiej klasy specjaliści dietetycy, opowiedzą podczas konferencji prasowej  w dniu 1 grudnia (piątek) o godzinie 11.30 w Instytucie Żywności i  Żywienia w Warszawie, ul. Powsińska 61/63.

Instytutu Żywności i Żywienia, działający od ponad 50 lat, odpowiada między innymi za opracowywanie i publikowanie norm żywienia dla populacji polskiej oraz tabel składu i wartości odżywczej produktów. Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej., bazując na działalności IŻŻ oraz czerpiąc z doświadczenia i nowoczesnych narzędzi, wypracowanych w dotychczas realizowanych programach, NCEŻ jest wiarygodnym, sprawdzonym i przede wszystkim łatwo dostępnym źródłem wiedzy dla każdego Polaka

TERMIN: 1 grudnia (piątek), godz. 11.30

MIEJSCE: Instytut Żywności i  Żywienia, Warszawa, ul. Powsińska 61/63