Coworking

14 grudnia 2017

Młode pokolenie nie chce już pracować w standardowych biurach. Czy coworking jest odpowiedzią na te potrzeby?

 

Około 45% wszystkich pracowników na rynku stanowią przedstawiciele młodego pokolenia. Często oczekują oni, że ich miejsce pracy będzie czymś więcej niż zwykłą przestrzenią, w której spędza się po kilkadziesiąt godzin w tygodniu, aby zarobić pieniądze. Czy odpowiedzią na potrzeby młodego pokolenia, tzw. millenialsów, może być coworking?

Co to jest coworking?

Coworking polega na współdzieleniu przestrzeni biurowej przez pracujących, zwykle przedstawicieli różnych profesji. Przeważnie są to osoby wykonujące wolne zawody. W centrach coworkingowych mogą pracować zarówno w open space’ach, jak i normalnych biurach. Te ostatnie często są wynajmowane dla pracowników również przez zwykłe firmy. Oprócz miejsc do pracy w centrach tych znajdują się także przestrzenie eventowe, sale konferencyjne, kuchnie czy strefy odpoczynku.

„Powszechnie uważa się, że największą wadą centrów coworkingowych są przestrzenie otwarte, w których może panować hałas i być brak możliwości skupienia się na pracy. W Mindspace postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom, stąd też nasza przestrzeń otwarta zajmuje tylko 10% powierzchni, natomiast 90% – stanowią biura, dla zespołów różnej wielkości, od jednej osoby aż do dwunastu […]. Z naszych usług korzystają także małe i średnie przedsiębiorstwa, jak również globalne koncerny” – mówi Michał Kwinta, senior community manager z firmy Mindspace, operatora przestrzeni coworkingowej w Hali Koszyki w Warszawie.

 

ZOBACZ FILM:

Mówi: Michał Kwinta – senior community manager, Mindspace

źródło: infoWire