#uwazniwsieci

13 grudnia 2017

mBank przypomina zasady bezpiecznego korzystania z internetu

Jesteś pewny, że nigdy nie klikasz w nieznane linki w mailach i nie otwierasz niespodziewanych załączników? Masz i korzystasz z programu antywirusowego? Ale czy aktualizujesz go? I czy zainstalowałeś go również w swoim telefonie?

Niestety, wielu internautów w ogóle o tym nie myśli. Dlatego mBank przygotował kolejną odsłonę kampanii społecznej, pierwszej takiej w polskiej bankowości, której zadaniem jest nie tylko ostrzegać ale edukować i pomagać wyrabiać dobre nawyki.

Wyniki badania przeprowadzonego przez mBank wskazują, że nawet osoby zawodowo zajmujące się komunikacją, nie do końca zdają sobie sprawę z zagrożeń jakie niosą ze sobą nowoczesne technologie. „Edukacja to wyzwanie, przed którym stajemy my wszyscy – instytucje finansowe, media, jak i sami klienci” – mówi Jarosław Górski, dyrektor departamentu bezpieczeństwa mBanku.

Kampania społeczna #uwazniwsieci skierowana jest nie tylko do klientów banku, ale również do wszystkich użytkowników internetu. Zwraca uwagę na najpopularniejsze metody stosowane przez cyberprzestępców i wyjaśnia jak się przed nimi bronić. Powstały trzy filmy reklamowe, których celem jest zwrócenie uwagi na problem.

„W jednym ze spotów lekarz odpowiada na pytanie o szczególnie groźne wirusy. Spodziewamy się typowo medycznej odpowiedzi, tymczasem doktor przyznaje, że niedawno otworzył nieznany załącznik z maila, który zainfekował komputer. Pokazujemy zwykłych ludzi w ich codziennej pracy w kontekście zagrożeń płynących z internetu: fałszywych maili, linków kierujących na zawirusowane strony czy logowania się do banku z otwartych sieci WiFi” – mówi Iwona Ryniewicz, dyrektor departamentu komunikacji i strategii marketingowej mBanku. – „Kierujemy je nie tylko do osób indywidualnych, ale także do przedsiębiorców” – dodaje.

Spoty odsyłają na stronę mBank.pl/uwazniwsieci, na której znajduje się Internetowy Kodeks Bezpieczeństwa. W dziesięciu punktach przedstawia najważniejsze zasady odpowiedzialnego korzystania z sieci. Współautor Kodeksu – Piotr Konieczny z serwisu niebezpiecznik.pl – mówi na przykład dlaczego otwarcie nieznanego załącznika lub linka z maila może spowodować utratę cennych danych lub pieniędzy. W formie krótkich filmów demaskuje najpopularniejsze i najczęstsze metody przestępców.

ZOBACZ FILMY:

https://youtu.be/eP6Z37hwMxM

https://youtu.be/q-6TtKt_dWs

https://youtu.be/BmjyHdCH-JA

Czytaj więcej: Internetowy Kodeks Bezpieczeństwa