Zanim wyruszysz w drogę w te święta – przygotuj auto, cz. 2

22 grudnia 2017

O czym warto pamiętać, pakując prezenty do samochodu.

Zabezpiecz bagaże w aucie

Pakując prezenty do samochodu należy umieścić najcięższe paczki na dnie, a także przymocować lub w inny sposób podeprzeć rzeczy umieszczone luzem, aby zapobiec ich przemieszczaniu się podczas gwałtownego hamowania. Większa masa to większa siła. Z tego względu podczas jazdy w zakrętach lub po śliskiej nawierzchni trzeba brać pod uwagę to, że mocno obciążony pojazd potrzebuje więcej czasu na zatrzymanie się niż auto bez bagaży.

Co spakować oprócz bagaży i prezentów?

Zadbaj, żeby płyn do spryskiwaczy miał właściwości mrozoodporne. Pamiętaj także o kamizelce odblaskowej, latarce i ciepłym ubraniu na wypadek jeśli zdarzy Ci się utknąć gdzieś na trasie. Zarezerwuj sobie odpowiednią ilość czasu, zaopatrz się w przekąski, a od czasu do czasu zrób przerwę i nie trać świątecznego nastroju. To najlepsze rady dotyczące jazdy w okresie świątecznym.

Kontrola opon – podsumowanie

Oto krótka lista, z pomocą której skontrolujesz swoje opony zimowe:

  • Sprawdzaj ciśnienie w oponach co kilka tygodni. Ciśnienie ma znaczny wpływ na komfort jazdy i zużywanie się opon. Zimą utrzymuj je na poziomie o 0,2 bara wyższym.
  • Mierz głębokość bieżnika kilka razy w sezonie. Jeśli spłyciła się poniżej 4 milimetrów, najwyższy czas wymienić opony.
  • Zamieniaj opony Jeśli różnica w głębokości bieżnika wynosi więcej niż 2 milimetry, należy przenieść opony z jednej osi na drugą.
  • Pamiętaj o wieku opony. Ogumienie wystarcza na mniej więcej 6 lat aktywnego użytkowania. Opony dziesięcioletnie nie powinny być już dłużej używane. Mieszanka gumowa z wiekiem twardnieje i tym samym przyczepność spada.

O firmie Nokian Tyres: została założona w 1988r., a jej korzenie sięgają roku 1898, kiedy założono Fińskie Zakłady Gumowe (Suomen Gummitehdas Oy). Firma promuje bezpieczną jazdę w trudnych warunkach. Innowacyjne opony do samochodów osobowych, ciężarówek i ciężkich maszyn są produkowane z myślą o krajach, w których panują wymagające warunki pogodowe oraz skrajnie zmienne pory roku.Więcej szczegółów na temat historii firmy znaleźć można na stronie: http://www.nokiantyres.pl/o-firmie/o-nas/historia/

 

źródło: mat.prasowe