3 skuteczne metody nauki języka angielskiego

Znalezienie najlepszego dla siebie sposobu nauki języka angielskiego przebiega zwykle metodą prób i błędów.  Żeby swobodnie poznawać język, musimy odkryć, co nam najlepiej służy; słuchanie dialogów, czytanie tekstów i sprawdzanie nowych dla nas słówek, czy może, tradycyjne, rozwiązywanie zadań gramatycznych. A może któraś z mniej popularnych, ale skutecznych metod?

Przedstawiamy kilka sposobów na efektywne i, co najważniejsze, ciekawe metody nauki języka angielskiego https://www.britishschool.pl/lomianki

Oglądaj filmy i seriale

Brzmi przyjemnie? I jest! Oglądaj anglojęzyczne filmy z napisami po angielsku. Jeśli zaczynasz uczyć się języka, wybierz film lub serial, który oglądałeś przynajmniej raz i dobrze znasz jego treść. Będziesz mógł wtedy zwrócić większą uwagę na język niż na treść filmu.

Jeżeli chcesz podnieść poziom trudności, obejrzyj coś nowego. Pamiętaj, że nie od razu musisz wszystko zrozumieć. Przekonasz się też, że dużo znaczeń można wyczytać z obrazu przedstawionego w filmie lub gestów i mimiki aktorów. Takie oglądanie filmów czy seriali szybko wejdzie Ci w nawyk, a łączenie przyjemnego z pożytecznym, sprawi satysfakcję.

Dla osób zaawansowanych w języku angielskim: postaraj się wyłączyć napisy i skupić na słuchaniu dialogów.

Umów się…na kawę

Ta metoda także jest bardzo przyjemna. Umów się na kawę z kimś zza granicy i rozmawiajcie po angielsku. W naszym kraju jest coraz więcej przyjezdnych z przeróżnych miejsc na świecie, którzy chcą ćwiczyć język angielski lub poznać język polski.

Ustalcie częstotliwość spotkań i zasady, ale nie traktujcie ich też zupełnie rygorystycznie – macie się nie tylko uczyć, ale też spędzić przyjemnie czas. Możecie ustalić na przykład, że jeden dzień w tygodniu, podczas umówionej kawy, przez godzinę mówicie tylko po angielsku, a w drugi dzień – tylko po polsku. Trudniejsze będzie mówienie na zmianę: Ty wypowiadasz zdanie po angielsku, a Twój partner lub partnerka po polsku.

W miarę możliwości spróbujcie także pozostać w kontakcie wirtualnym. Wymieńcie codziennie kilka wiadomości w języku, którego chcecie się nauczyć.

Wybierz dobrą szkołę językową

Nowoczesna, wyposażona w sprzęt audiowizualny, zatrudniająca lektorów, uczących z zaangażowaniem i pomysłem, szkoła językowa to podstawa skutecznej nauki języka angielskiego. Wybierz miejsce, w którym poczujesz się dobrze, swobodnie i będziesz wiedzieć, że wszystko możesz skonsultować z lektorem. Warto zdecydować się na szkołę, która przeprowadza egzaminy próbne i sprawdzające, a także wydaje certyfikaty na koniec kursu https://www.britishschool.pl/lomianki/nasza-oferta

Coraz popularniejszym i skutecznym sposobem nauki  angielskiego w szkołach językowych jest metoda komunikatywna, która polega na uczeniu się głównie przez mówienie. Lektor wykłada podczas zajęć również zasady gramatyczne, następnie zadaje zadania, polegające głównie na dialogu między uczestnikami kursów.

Taka praktyczna metoda nauki języka angielskiego pozwala otworzyć się na mówienie w nowo poznanym języku. Ucząc się w ten sposób, szybko odważymy się swobodnie używać języka i, kiedy będziemy musieli użyć go w praktyce, zrobimy to swobodniej.