4 metody na znalezienie idealnego fotografa ślubnego

Rozpoczynając poszukiwania idealnego fotografa na swój ślub można odnieść wrażenie, że jest to jeden z najpopularniejszych zawodów w Polsce. Fotografów ślubnych jest bez liku. Różnica poziomu jakości jest gigantyczna, podobnie rozpiętość cenowa. Można łatwo znaleźć fotografa, który zrobi dla Ciebie zdjęcia za darmo do portfolio, ale też fachowca, który inkasuje za usługę ponad dziesięć tysięcy złotych. Gdzie więc szukać najlepszego fotografa na swój ślub, aby nie dostać zawrotu głowy od natłoku zdjęć? Istnieje wiele sposobów, jak znaleźć perfekcyjnego fachowca, który będzie w stanie artystyczny sposób uchwycić Twój wielki dzień. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do różnych narzędzi, które ułatwiają poszukiwania, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka opcji.

Baza firm na portalach ślubnych

Pierwszym miejscem, w którym możesz poszukać fotografa na swój ślub, są portale ślubne. Znajdziesz tam bogatą ofertę usługodawców w tym fotografów, którzy specjalizują się przede wszystkim w fotografii ślubnej. W Polsce największymi portalami są: „Wesele z Klasą” i „Wedding”. Na portalach ślubnych można przeglądać profile fotografów, ich portfolio, ofertę cenową, a także dowiedzieć się o ich doświadczeniu i stylu fotografowania. To idealne miejsce dla osób, które nie mają pojęcia, jakiego fotografa wybrać, a potrzebują szybkiej pomocy w znalezieniu idealnego specjalisty. Pamiętaj jednak, że wyższe pozycje fotografów ślubnych nie oznaczają wyższej jakości, dlatego warto przejrzeć profile fotografów z kilku pierwszych stron danego regionu.

Wujek Google radzi

Od wielu lat wyszukiwarka Google jest najpopularniejszym internetowym narzędziem.  Wystarczy w okienko wyszukiwarki wpisać hasło: „fotograf ślubny Łódź” lub „fotografia ślubna Łódź”. Otrzymasz długą listę wyników ze stronami internetowymi fotografów. Pośród nich prawdopodobnie natrafisz także na adresy internetowe wielkich portali ślubnych. Warto przejrzeć portfolio fotografów z co najmniej trzech dziesiątek wyników wyszukiwania. Fotografowie znajdujący się najwyżej niekoniecznie są tymi, którzy reprezentują najwyższy poziom. Jak już wejdziesz na stronę danego fotografa ślubnego w pierwszej kolejności obejrzyj reportaże ślubne składające się z około setki zdjęć. Reportaże lepiej oddają poziom fotografa niż pojedyncze piękne zdjęcia przy zachodzącym słońcu z sesji ślubnych. Dobry fotograf ślubny to taki, który potrafi swoimi zdjęciami wbić w fotel oglądającego. Obecnie poziom fotografii ślubnej jest bardzo wysoki. Nie zadowalaj się przyzwoitymi zdjęciami ślubnymi.

Profile na Instagramie

Prawdopodobnie najwięcej fotografów znajdziesz na Instagramie. Poszukiwania możesz zacząć od hashtagów związanych z fotografią ślubną. Możesz spróbować takich fraz takich jak: #fotografslubny czy #fotografiaslubna. Wyświetli Ci się tysiące zdjęć, głównie fotografów ślubnych. Wybierz zdjęcia, które najbardziej przykuwają Twoja uwagę i przejdź do profilu fotografa. Przejrzyj portfolio, aby ocenić styl i jakość zdjęć, Może także przeczytaj opisy postów, wyróżnione relacje i nakręcone rolki, aby dowiedzieć się więcej o podejściu fotografa do pracy. Jeśli zależy Ci na lokalnym fotografie ślubnym korzystaj z lokalnych hashtagów: #fotografslubnywarszawa czy #fotografslubnykrakow.

Kogo podpowiedzą znajomi

Pomimo niesamowitego rozwoju internetu i mediów społecznościowych, rekomendacje znajomych cięgle cieszą się dużym powodzeniem. Jeśli Twój przyjaciel korzystał z usług profesjonalnego fotografa ślubnego, zapytaj go o jego doświadczenia ze współpracy. Jeśli fotograf sprostał wyzwaniu, prawdopodobnie również i dla Ciebie stworzy piękne zdjęcia ślubne. To niezwykle ważne, żeby mieć pewność, że wybierasz fachowca, który zrobi wszystko, żeby uwiecznić najpiękniejsze chwile Twojego życia. Silna rekomendacją są także opinie o fotografie w Google. Są one o tyle wartościowe, że fotograf nie ma wpływu na treść i ocenę. Warto poczytać zarówno pięciogwiazdkowe oceny jak i te mniej przychylne. Na podstawie ocen można się dowiedzieć mnóstwo na temat pracy fotografa ślubnego.

Artykuł powstał przy współpracy z fotografem ślubnym Vasco Images: https://vascoimages.pl/