5 popularnych szczoteczek sonicznych od Xiaomi

Spółka Xiaomi jest znana przede wszystkim jako producent smartfonów. Tworzy także inne praktyczne urządzenia, takie jak szczoteczki soniczne. Przyjrzyjmy się pięciu szczoteczkom od Xiaomi, które z powodzeniem zastępują droższe modele liderów rynkowych. Porównajmy ich funkcje, cenę i parametry techniczne.

Szczoteczka soniczna a elektryczna

Szczoteczki soniczne są uważane za bardziej skuteczne i delikatne od elektrycznych. Cechuje je bardzo wysoka częstotliwość drgań oraz wykonywanie ruchów wymiatających i pulsacyjnych. Takie wibracje są bezpieczne dla szkliwa i efektywnie usuwają płytkę nazębną.

Soocare Soocas X1

To jeden z najprostszych modeli szczoteczki sonicznej. Jego stosunkowo ograniczone funkcje mogą być zaletą. Posiada wbudowany dwuminutowy timer, który informuje użytkownika o upływie każdych 30 sekund. Dzięki temu łatwo podzielić całkowity czas mycia na 4 strefy uzębienia. Bateria w Soocas X1 nie jest tak pojemna, jak w przypadku droższych modeli, lecz 700 mAh wystarczy na kilka tygodni. Szczoteczka posiada 3 tryby pracy, drga z częstotliwością 37200 ruchów na minutę i kosztuje bardzo niewiele – nawet poniżej 100 zł.

Soocare Soocas X3

Nowocześniejszym modelem jest Soocas X3. Prędkość jest taka sama – 37200 drgań w ciągu minuty. Zamiast 3 trybów pracy posiada 4, a dodatkowo możemy bezprzewodowo połączyć szczoteczkę z aplikacją na telefon. Dzięki temu otrzymujemy informacje o stanie baterii, zużyciu główki i czasie szczotkowania. Akumulator ma pojemność 1000 mAh, co wystarcza przynajmniej na miesiąc codziennego użytkowania. Cena tej szczoteczki wynosi około 220 zł.

Oclean Air

Oclean to nowsza linia szczoteczek sonicznych od Xiaomi. Jest to firma, która tworzy szczoteczki dla Xiaomi. Model Oclean Air kosztuje ok. 220 złotych, a jego możliwości przewyższają Soocas. Szczoteczka wykonuje 40000 drgań na minutę, a jej akumulator ma pojemność 800 mAh, co przekłada się na miesiąc bez konieczności ładowania. Kiedy już musimy naładować szczoteczkę, zrobimy to błyskawicznie – w ciągu 2,5 godziny – dzięki magnetycznej bazie ładującej. Aplikacja mobilna Oclean pozwala wybrać jeden z wielu programów czyszczenia oraz monitorować wyniki szczotkowania.

Oclean SE

Nieco droższym (240 zł) modelem szczoteczki sonicznej od Xiaomi jest Oclean SE. Częstotliwość drgań to także 40000 ruchów na minutę. Wysokiej jakości włosie w połączeniu z szerokim wyborem programów szczotkowania daje ogromną skuteczność. Podobnie jak inne szczoteczki Oclean, posiada 3 główne tryby: wybielanie, masaż dziąseł i czyszczenie. Czujniki nacisku, położenia i ruchu pozwalają aplikacji mobilnej ocenić dokładność mycia zębów. Pojemność akumulatora wynosi aż 2600 mAh, a czas ładowania nie przekracza 6 godzin.

Oclean One

Oclean One to bezpośredni następca Soocas X3. Kosztuje 290 złotych i posiada nieco większą moc czyszczącą od poprzedników – 42000 drgań na minutę. Bateria także jest bardzo pojemna (2600 mAh) i wystarcza na 2 miesiące użytkowania. Oprócz 3 głównych trybów do wyboru, można regulować częstotliwość drgań. Połączenie z aplikacją mobilną pozwala skorzystać z tych samych funkcji, co w modelach Oclean SE i Oclean Air.

Gdzie kupić szczoteczki soniczne od Xiaomi?

Zarówno starsze, jak i nowsze modele szczoteczek sonicznych są dostępne na portalach aukcyjnych i w sklepach internetowych z elektroniką. Szczoteczki Oclean można także zamówić na polskiej, oficjalnej stronie dystrybutora pod adresem: https://oclean.pl