8 niezbędnych narzędzi hydraulicznych

Czy planujesz projekt instalacji wodociągowej dla majsterkowiczów i masz wątpliwości co do zestawu narzędzi, których potrzebujesz? Czy masz je nawet w domu i nie wiesz, jak z nich korzystać , ten post pokaże kilka podstawowych narzędzi hydraulicznych i ich zastosowań.

Klucz do umywalki

Klucz do umywalki jest jednym z niezbędnych narzędzi do prac hydraulicznych. Służy do dokręcania i poluzowywania nakrętek. Nigdy nie możesz pozbyć się sytuacji, w której musisz odkręcić nakrętki i jednocześnie przymocować do dowolnego otworu. Praca z tym narzędziem ułatwia każdemu poluzowanie nakrętek.

Klucz do umywalki ma długi trzon i obrotowe urządzenie przypominające zacisk na końcu. Zdobycie klucza wysokiej jakości jest najlepszym sposobem na dobre doświadczenie hydrauliczne.

Obcinak do rur

Ponadto obcinak do rur jest kolejnym ważnym narzędziem hydraulicznym, z którym nigdy nie można się pozbyć. Do cięcia wszelkiego rodzaju rur od miedzi do metali stosuje się obcinak do rur. Można go również używać do cięcia rur PVC, dlatego potrzebujesz  narzędzi  do cięcia rur PVC, aby zrobić to, co potrzebne.

Jeśli dostajesz obcinak do rur, powinieneś dostać standardowy obcinak do rur i mini obcinacz. Dobrze jest mieć oba w zestawie narzędzi.

Taśma uszczelniająca do gwintów

Jeśli angażujesz się w osobistą pracę hydrauliczną, potrzebujesz taśmy w domu. Kiedy kran w moim zbiorniku w domu poluzował się i nagle wysiadł, a woda tryskała spod kontroli. 

Co mogę zrobić? Wszelkie próby zatrzymania przepływu wody były nieudane. Potem pamiętam, że mam taśmę z nitką pośród tych używanych przez hydraulika, który pracował w moim domu. Dodałem taśmę wokół rury, a następnie włożyłem kran. Stał się mocniejszy, a potem zatrzymał się przepływ wody.

Brzeszczot

Jest to również jedno z narzędzi hydraulicznych, z którym nie można się pozbyć. Rury mają różne długości i potrzebujesz dokładnej długości, aby pasowała do wszystkiego, co zamierzasz robić czasami. Dlatego potrzebujesz piły do ​​metalu. Piła do metalu jest bardzo potrzebna, aby przyciąć rury spustowe do idealnej wysokości, którą chcesz.

Wszystko, czego potrzebujesz, to po prostu naciągnięcie rury podczas umieszczania piły w miejscu, które chcesz wyciąć. Przesuń ostrze piły do ​​tam iz powrotem w zaznaczonym obszarze, gdy ostrze wnika, aby przeciąć rurę. 

Klej

Jeśli sam zajmujesz się hydrauliką, być może będziesz musiał zdobyć klej. Bez kleju w zestawie narzędzi możesz napotkać trudności w wykonywaniu niektórych prac hydraulicznych. Czasami musisz zebrać rury i do tego potrzebujesz kleju.

Wystarczy położyć klej wokół rury i włożyć go do drugiego. Ponadto niektóre mogą wymagać użycia palnika, aby rura mogła stwardnieć do jej głównego zastosowania.

Szczypce do pompy wodnej

Kolejnym narzędziem, które można rozważyć, jest szczypce do pompy wodnej. Jest również znany jako szczypce do połączeń ślizgowych i doskonale nadaje się do chwytania w ciasnych miejscach. Są one w większości regulowane, co czyni go idealnym wyborem do większości sytuacji hydraulicznych. 

Uchwyt kret

Czy kiedykolwiek miałeś problem z trzymaniem czegoś razem, na przykład śrub i nakrętek, podczas gdy masz platformę do robienia innych rzeczy? W takim razie może być konieczne złapanie kretka. System blokowania na kretach z pewnością zapewni ci doskonałą przyczepność do rzeczy, a jednocześnie będziesz mieć wolne ręce na inne rzeczy. 

Poziom duchowy

Kolejnym narzędziem, które musisz mieć, jest poziomica. Jest to narzędzie, którego można użyć do sprawdzenia kąta powierzchni. Pomaga sprawdzić, czy wszystko, co zrobiłeś, jest wyrównane i proste. Odgrywa ważną rolę w eliminowaniu błędów przy układaniu rury i niektórych innych rzeczy.

Wniosek

Jeśli masz do wykonania prace hydrauliczne, potrzebujesz podstawowych narzędzi, a powyższa lista pokazuje niektóre z nich, które musisz wykonać, aby wykonać dowolną pracę związaną z hydrauliką, którą masz pod ręką.