Aktualne trendy w branży eventowej. Jak zorganizować modną imprezę?

Osoby profesjonalnie zajmujące się organizacją eventów prześcigają się w wymyślaniu oryginalnych motywów przewodnich dla swoich klientów. Obecnie impreza firmowa, czy integracyjna powinna wzbudzać w uczestnikach konkretne emocje i angażować gości do jakiegoś działania. Dewizą przy planowaniu udanego eventu musi być zainteresowanie gości tematem na tyle mocno, aby pamiętali o imprezie jeszcze przez długi czas.

Zielony event

Temat ekologii i troski o środowisko naturalne staje się dominujący w wielu dziedzinach życia, a więc i w branży eventowej. Pogłębianie świadomości społeczeństwa w kwestiach recyklingu, dewizy „zero waste” i zrównoważonego rozwoju jest niezwykle istotne i możliwe do zrealizowania właśnie podczas eventów.

Ekspert od organizacji eventów z Hotelu Solec pod Warszawą o zielonych eventach mówi w następujący sposób: “Podczas takiego rodzaju imprez można połączyć przyjemne z pożytecznym. Uczestnicy eventu nie tylko, dowiedzą się jak prowadzić życie przyjazne dla środowiska naturalnego, ale też zintegrują się podczas wykonywania zadań praktycznych. Ciekawym sposobem aktywizacji gości zielonego eventu będą, na przykład warsztaty technik DIY”.

Rozwiązania ekologiczne powinny towarzyszyć podczas trwania całego eventu. Dobrym pomysłem będzie umiejscowienie imprezy z dala od zgiełku miasta tak, aby uczestnicy mieli kontakt z naturą. Podawane dania będą spełniały założenia ekologów, jeśli zostaną wykonane z regionalnych produktów od lokalnych dostawców. Natomiast zamiast papierowych wydruków, ulotek lub zaproszeń powinno się wszelkie materiały wysłać uczestnikom spotkania w formie elektronicznej.

Event formą sztuki

Jednym z dominujących trendów, jakie panują na modnych imprezach w hotelu jest skupianie się na ludzkich emocjach i doświadczaniu w czasie rzeczywistym wyjątkowych doznań. W związku z tym, wplata się w plan eventu elementy różnych form sztuki.

W ramach tej koncepcji, eventy są organizowane w miejscach wyjątkowych. Hotel zlokalizowany w zielonym otoczeniu, pełnym roślinności będzie świetnym miejscem na zorganizowanie imprezy firmowej. W takim miejscu można odetchnąć od miejskiego otoczenia, cieszyć się obcowaniem z naturą i podziwiać jej piękno.

Akcje charytatywne

Pomysłem na uświetnienie eventu jest połączenie wydarzenia zdziałalnością charytatywną. Wspólna praca, na przykład w formie budowy placu zabaw dla dzieci, nie tylko zintegruje uczestników spotkania, ale też wniesie coś pozytywnego do życia osób w potrzebie. Eventy organizowane w szczytnym celu stanowią też dobrą reklamę dla firmy, jako zaangażowanej jednostki w problemy społeczeństwa.