Anna Karwot – członkini partii politycznej Kukiz 15

Anna Karwot z zawodu jest prawniczką i audytorką wewnętrzną. Jej kariera zawodowa jest bardzo bogata- pełniła wiele ważnych funkcji w różnorodnych jednostkach. Co powinniśmy wiedzieć na temat członkini partii Kukiz 15? Jak prezentuje się działalność samorządowa Anny Karwot? Jakimi działaniami politycznymi i zawodowymi może się pochwalić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Anna Karwot – podstawowe informacje

Anna Karwot urodziła się w 1972 roku, pochodzi z Chodowa. Aktualnie pełni funkcję prezesa Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej. Pomimo tego, że ma wykształcenie prawnicze, to jej największym zainteresowaniem jest polityka. Ukończyła dwie prestiżowe uczelnie: kierunek zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, a także prawo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest również absolwentką Akademii Polonijnej w Częstochowie, gdzie wybrała zarządzanie, audyt i kontrolę. Anna Karwot posiada także kompetencje w zakresie rachunkowości- ukończyła 2-letni kurs w ramach SKwP (Stowarzyszenie Księgowych w Polsce). W 2003 roku cieszyła się z zdania ministerialnego egzaminu audytora wewnętrznego, co było potwierdzeniem jej ponadprzeciętnych kwalifikacji w tym zakresie.

Działalność samorządowa Anny Karwot

Anna Karwot od 2002 roku pełniła w Urzędzie Miasta Knurów ważną funkcję, jaką jest Sekretarz miasta. Wypełniała wówczas zadania typowe dla Rzecznika Prasowego i Pełnomocnika Systemu Jakości. Dodatkowo odpowiadała za nadzorowanie Wydziału Organizacyjnego i Kadr, Biura Zamówień Publicznych. W 2011 roku zdecydowała się kierować zespołem audytu wewnętrznego w Opolu. Co ciekawe od 2013 do 2015 roku ściśle współpracowała z administracją rządową, aby skutecznie realizować zadania Kierowniczki Zespołu Projektowego OUW.

Działania polityczne i zawodowe Anny Karwot

Anna Karwot zainteresowała się polityką, w konsekwencji brała udział w wyborach. Swoją przygodę rozpoczęła poprzez kandydowanie do Sejmiku Województwa Śląskiego pod banderą partii politycznej Kukiz 15. Wówczas nie udało jej się uzyskać niezbędnej liczby głosów do bycia radną. Rok później zdecydowała się wystartować do Parlamentu Europejskiego. Co ciekawe, prowadzi własną działalność prawniczą na terenie Gliwic. W 2021 roku Anna Karwot objęła funkcję Prezesa FKZG (Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej). Jest to ciesząca się uznaniem organizacja, która ma na celu wspieranie praw człowieka.