Artykuły BHP ochronią twoje zdrowie

Nie ryzykuj swoim życiem lub zdrowiem. Zainwestuj w odzież ochronną, by ta mogła chronić to, co jest najważniejsze.

Ochrona głowy

W zależności od miejsca pracy nasza głowa może być narażona na różne sposoby. Wiele osób nie docenia ochrony głowy, jeśli nie ma potrzeby noszenia kasku, a należy pamiętać, że zbyt długie wystawienie jej na działanie promieni słonecznych może doprowadzić do przegrzania organizmu, czego skutkiem może być nawet udar. Warto więc zdecydować się na wszelkie dostępne środki ochrony głowy. Jeśli nie ma potrzeby noszenia kasku, może być to nawet przystosowana do ochrony czapka.

Ochrona słuchu

Codzienne i długotrwałe wystawianie się na hałas może trwale szkodzić naszemu słuchowi. Nie trzeba dużo, aby przekroczyć granicę, z której może już nie być odwrotu. Impuls hałasu przekraczający 140 dB może nieodwracalnie uszkodzić nasz słuch, a o to wcale nie jest ciężko w miejscu pracy.

W jaki sposób możesz się przed tym chronić? Hurtownia Centrum BHP oferuje kilka skutecznych rozwiązań, choćby nauszniki lub wkładki przeciwhałasowe. Mogą one niejednokrotnie uratować cię przed trwałymi uszkodzeniami słuchu lub całkowitą jego utratą.

Ochrona oczu

Nasze oczy wystawiane są na próby każdego dnia. Są to jedne z najbardziej delikatnych narządów w ludzkim ciele, zarówno ze względu na ich budowę, jak i mechanizm działania. Zakup gogli ochronnych zaleca się nie tylko w przypadkach bezpośredniego zagrożenia oraz warto się zdecydować na ich założenie, nawet jeśli zakład pracy nie ma takiego wymogu. Nawet iskra lub mały kawałek metalu może doprowadzić nas do trwałego uszkodzenia oka lub całkowitego utracenia wzroku. Nawet jeśli to nie Ty aktualnie pracujesz nad czymś potencjalnie niebezpiecznym, a robi to ktoś w twoim otoczeniu.

Ochrona dróg oddechowych

Płuca i drogi oddechowe są równie niezwykle wrażliwym elementem naszego ciała. Wdychanie różnego rodzaju pyłków, czy substancji może tragicznie wpłynąć nie tylko na same drogi oddechowe, ale na całe nasze zdrowie. Dlatego właśnie odpowiednie maski chroniące są tak bardzo ważne.

Ochrona ciała

O uszkodzenie dłoni w miejscu pracy nie jest trudno, a ewentualne urazy mogą znacznie zmniejszyć komfort życia i goić się bardzo długo, dlatego ważnym aspektem każdej pracy jest odpowiednia ich ochrona. Należy pamiętać, że aby rękawice ochronne chroniły nasze dłonie odpowiednio, muszą być one bardzo dobrze dopasowane.

Odpowiednie buty w miejscu pracy to absolutna podstawa, choć to w szczególności dotyczy samych pracodawców, ponieważ pracownik, nawet za zgodą swojego pracodawcy nie może stosować zakupionej przez siebie odzieży ochronnej. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ to właśnie nasze stopy narażone są na niezwykle dużo różnych urazów w miejscu pracy. Może to być choćby rozlany płyn, wystający gwóźdź, lekkie wybrzuszenie terenu lub upuszczony przedmiot. Wszystko wymienione może bezpośrednio doprowadzić do spowodowania trwałych urazów. Dlatego warto zaopatrzyć się w profesjonalne artykuły BHP tutaj: https://centrumbhp.pl/