Bramy garażowe – jakie powinny być?

Rodzina poruszająca się samochodami na co dzień częściej wykorzystuje bramy garażowej, aniżeli drzwi wejściowych. Należałoby więc wybrać drzwi garażowe pod względem wielkości, termoizolacyjności, uchronienia przed wtargnięciem oraz sposobu otwierania. Każda brama garażowa, duża lub mała, jak i segmentowa, rolowana, uchylna, lub otwierana, potrzebuje dobrze wykonanego otworu wjazdowego, np. nad dużym wylotem niezbędne jest trwałe nadproże o właściwej rozpiętości. Różne techniczne elementy powodują, iż o ilości oraz rodzaju bram należy pamiętać już na poziomie projektowania domu, natomiast najpóźniej jego budowy. Jeśli rodzina ma jedno auto, decyzja jest prosta – garaż z jednym miejscem postojowym zamyka się bramą, najlepiej w tradycyjnych rozmiarach.

Typy bram garażowych

Na rynku dostępnych jest parę rodzajów bram garażowych, różniących się budową i systemem otwierania: do najpopularniejszych należą bramy uchylne, rozwierne, bramy segmentowe oraz rolowane. Ze względu na pewne trudności połączone z bramami uchylnymi oraz rozwiernymi (m.in. potrzeba wykorzystania właściwej ilość wolnego miejsca przed garażem, mniejszy stopień zabezpieczenia lub mniejsza izolacyjność cieplna), natomiast również rosnącą popularność bram segmentowych oraz rolowanych.

Specjalistyczny montaż

Produkowane teraz bramy garażowe mają jeszcze bardziej skomplikowaną budowę oraz jeszcze częściej zaopatrzone są w elektronikę. Takie specjalistyczne narzędzie, żeby było pewne dla użytkowników i funkcjonowało w pełni prawidłowo, potrzebuje niezwykle precyzyjnego montażu. Budowa musi być stabilna natomiast prowadnice mocno dokręcone. Nieprawidłowo umieszczona brama nie będzie się domykać, może się zacinać, natomiast w ekstremalnym wypadku ulegnie zniszczeniu – czasem w najgorszym możliwym czasie, np. opadając na przejeżdżający pod nią pojazd. W związku z tym należałoby skorzystać z usług firmy, jaka proponuje profesjonalne bramy garażowe. Katowice to miasto jedno z większych w Polsce, więc znalezienie tam takiego dostawcy nie powinno stanowić problemu.

Montaż i pomiary należy zlecić profesjonalnej firmie. Jedną z takich firm jest Monirol – sprzedaż i montaż bram garażowych. Swoje działania koncentruje na Górnym Śląsku, między innmi na obszarze Katowic, Bytomia, Sosnowca, Gliwic, Zabrza i Tych.