Bundesliga: Werder konta Wolfsburg, typujemy zwycięzcę.

Już w niedzielne popołudnie – o godzinie 13:30 – dojdzie do spotkania w niemieckiej Bundeslidze pomiędzy zespołami Werderu Brema i Wolfsburga.

Werder Brema potrzebuje punktów w walce o utrzymanie w Bundeslidze

Sytuacja Werderu Brema, na pięć kolejek przez końcem rozgrywek Bundesligi, jest nie do pozazdroszczenia. Zespół traci trzy punkty do bezpiecznej lokaty i to tylko dzięki zdobytym siedmiu oczkom na dziewięć możliwych w pierwszych trzech meczach po powrocie Bundesligi po pandemii. W środę jednak humory Bremeńczykom popsuł Eintracht Frankfurt – zwyciężając z nimi w stosunku 3:0. Trener Werderu – Florian Kohfeldt – w mediach społecznościowych wyraźnie daje sygnały do optymizmu. Twierdzi on, że z Entachtem nie mieli szczęścia i jak najszybszej powinni skoncentrować się na meczu z Wilkami, by zdobyć tak potrzebne im punkty w batalii o przetrwanie. O tym jak ważnym dla Werderu Brema spotkaniem będzie niedzielny mecz niech świadczy pozostały terminarz Bundesligi. Poza Wolfsburgiem, Bremeńczycy będą musieli się jeszcze spotkać z Padeborn (czerwoną latarnią Bundesligi), Bayernem Monachium – murowanym faworytem do sięgnięcia po Mistrza Bundesligi, Mainz – bezpośrednim rywalem w walce o pozostanie w Bundeslidze, oraz Kolonią – zespołem ze środka tabeli, któremu raczej już nie grozi gra w Europejskich Pucharach.

VFL Wolfsburg z jasno określonym celem w tej edycji Bundesligi

W niedzielę do Bremy przyjeżdża zespół Wolfsburga. Wilki są bardzo niewygodnym rywalem – szczególnie na wyjazdach. Przecież są oni niepokonani na wyjeździe od kilku ładnych miesięcy – dokładnie od połowy stycznia, kiedy doznali porażki w Kolonii 1:3. Po tym meczu zespół menedżera Olivera Glasnera zanotował w meczach wyjazdowych w Bundeslidze cztery wygrane i jeden remis. Wolfsburg to zespół ze sprecyzowanym celem na ten sezon – zakwalifikowania się do Ligi Europy. W obecnej chwili Wilki zajmują szóstą pozycję w Bundeslidze – czyli ostatnią promującą zespoły do Ligi Europy – ale mają tyle samo punktów co siódmy Hoffenheim, który to opromieniony dwoma ostatnimi wygranymi tylko czeka na potknięcie się zespołu Glasnera. Smaczku rywalizacji Wolfsburga z Werderem dodaje także fakt, że Wilki nie mogą wygrać z Werderem od ośmiu spotkań w spotkaniach bezpośrednich. Także dwa ostatnie spotkania Wolfsburga w Bundeslidze na Volkswagen-Arena to porażki (z Eintrachtem Frankfurt i Borussią Dortmund). Dodatkowo Glasner będzie musiał sobie radzić w niedzielę bez pauzującego za kartki prawego napastnika – Renato Steffena. Szwajcar strzelił w 2020 roku już sześć bramek dla Wolfsburga.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe informacje, historię spotkań obu klubów oraz formę ich zawodników, jakie są wasze typy na zwycięzcę tego szlagieru Bundesligi? Wygra VFL Wolfsburg czy Werder Brema, a może w meczu padnie remis?