Chcesz zacząć przygodę z auto detailingiem? Tych produktów potrzebujesz na start

Dla niektórych użytkowników samochodów gruntowne czyszczenie pojazdu jest równoznaczne z układaniem puzzli. Detailing jest coraz popularniejszą usługą, jeśli chodzi o rynek motoryzacyjny. Aby jednak rozpocząć przygodą w tym segmencie usług, potrzebujesz niezbędnych produktów i narzędzi.

Produkty i akcesoria do auto detailingu dla początkujących

Produkty te są często tak samo wyjątkowe i liczne, jak techniki stosowane przez ludzi, którzy je stosują. Zapytaj trzech profesjonalnych detalistów, jakich produktów użyć oraz które techniki aplikacji i usuwania działają najlepiej, a prawdopodobnie otrzymasz trzy bardzo różne odpowiedzi. Jednak jak w każdym przypadku także tutaj możemy określić niezbędne minimum. Najpierw jednak ustalmy co do jest detailing.

Pojęcie to obejmuje „szczegółowy” proces czyszczenia, któremu często towarzyszy odnowa uszkodzonych elementów. Detailing pomaga chronić lakier, szkło i części pojazdu przed szkodliwym promieniowaniem UV, zanieczyszczeniami i uszkodzeniami. W samych Stanach Zjednoczonych rynek auto detailingu został wyceniony na 10,3 miliarda dolarów w 2020 roku.

Przede wszystkim zdobądź odpowiednie materiały i ręczniki. Używanie gąbek i tradycyjnych ściereczek do mycia na zewnątrz pojazdu jest podobne do używania papieru ściernego o ziarnistości 120 pod prysznicem. Dobrze złuszcza powierzchnię, ale jakim kosztem? Kup odpowiednią rękawicę do mycia i zainwestuj w kilka ręczników z mikrofibry do czyszczenia i suszenia samochodu, ponieważ oba te elementy znacznie zmniejszą ryzyko zarysowania powierzchni. Skoro już to robisz, zamów również szampon samochodowy o zrównoważonym pH. Dodatkowo będziesz potrzebować:

 • rękawice do mycia,
 • 2 duże wiadra,
 • kilkanaście wysokiej jakości ręczników z mikrofibry,
 • kita lub rękawica z gliny,
 • środki z powłoką ceramiczną.

W tym segmencie jest wiele wyróżniających się marek. Jednak znalezienie odpowiedniej glinki, podkładki polerskiej, ręcznika do suszenia, rękawicy do mycia, szamponu lub dowolnej liczby innych produktów do pielęgnacji samochodu będzie wymagało nieco pracy. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz musiał skupić się na następujących dwóch kategoriach:

 • Materiały do wykańczania nadwozia pojazdu
 • Materiały do czyszczenia kół i opon

Zakup odpowiednich akcesoriów samochodowych nie oznacza zakupu pierwszej rzeczy, którą zobaczysz w sklepie z częściami samochodowymi. Zamiast tego oznacza poświęcenie czasu i zbadanie serii konkurencyjnych produktów w celu ustalenia, który z nich działa najlepiej. Coś, co usunie brud drogowy i trudne do penetracji przedmioty, takie jak rozpryski robaków, może na przykład rysować powierzchnie. Musisz też wyposażyć warsztat w system mycia pod ciśnieniem. Koła i opony wydają się być najbrudniejszą częścią samochodu ze względu na cały brud asfaltowy, sól drogową, pył hamulcowy, błoto i różne inne formy zanieczyszczeń, które znajdują się w pobliżu ich powierzchni. Dlatego konieczne jest zadbanie o zaopatrzenie w dobrej jakości produkty do mycia.

Kosmetyki ADBL – polska firma

ADBL to uznany polski producent kosmetyków samochodowych. Cechuje się wykorzystaniem unikalnych receptur, wysokiej skuteczności produktów, a także wysokim poziomem bezpieczeństwa. Kosmetyki ADBL są autorskie – oznacza to, że zostały opracowane przez tę firmę od początku do końca. Wysoka jakość idzie tutaj w parze ze stosunkowo niską ceną. Firma jest też znana z produkcji kosmetyków uniwersalnych, które nadają się do czyszczenia różnorodnych powierzchni. Sklep z kosmetykami ADBL oferuje produkty zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych detailerów.

Najpopularniejszym produktem jest profesjonalny zestaw kosmetyków. W skład zestawu wchodzą wszystkie najpopularniejsze kosmetyki firmy ADBL, dzięki którym samochód będzie niezawodnie chroniony. Zestaw umożliwia dokładne mycie felg, lakieru, wnętrza auta, plastiku, a także nałożenie zabezpieczenia lakieru powłoką hydrofobową nadającą połysk i głębię. Zestaw zawiera również środki do ochrony i zasilania zewnętrznych plastików i szyn zbiorczych. W skład zestawu wchodzą:

 • ADBL Snowball 500ml – szampon samochodowy o neutralnym pH,
 • ADBL Glass Cleaner 500 ml – środek do czyszczenia szkła,
 • ADBL Beetle Juice Squeezer 500ml – Środek do usuwania owadów,
 • ADBL Black Water 500 ml – do czyszczenia opon,
 • ADBL Interior QD 500 ml – czyści i chroni wewnętrzne elementy plastikowe,
 • ADBL Vampire Liquid 500 ml – czyści oprawki, a także wszelkiego rodzaju felgi,
 • Wosk syntetyczny w sprayu Adbl 500 ml – nabłyszcza i zabezpiecza lakier samochodowy,
 • 4 x miękka mikrofibra 30×30 cm,
 • Pędzel do rozprowadzania produktów,
 • Rękawica do mycia samochodu,
 • Gąbka do opon.