Co powinniśmy wiedzieć o waporyzatorach do suszu?

Waporyzatory są coraz chętniej stosowane, ze względu na to, że nie są groźne dla naszego zdrowia. Dość powszechne jest używanie ich do różnorodnych aromaterapii. Co to jest waporyzator? Jakie rodzaje waporyzatorów możemy wyróżnić? Czy drewniany grinder jest dobrym rozwiązaniem? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Co to jest waporyzator?

Waporyzator to urządzenie, dzięki któremu możliwe jest skuteczne odparowanie substancji aktywnych, które zawarte są w suszu. Człowiek może je przyswajać, bez obawy, że mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. Tego typu sprzęt stworzony został z myślą o ekologii i bezpieczeństwie. Waporyzator służy do podgrzewania susz i ziół do odpowiedniej temperatury, w konsekwencji możliwe jest wydobycie wielu substancji aktywnych.

Jakie rodzaje waporyzatorów możemy wyróżnić?

Waporyzatory możemy podzielić na kilka rodzajów, w zależności od tego, jak działają, jakie mają zasilanie, a także jakie jest ich ogólne zastosowanie. Największą popularnością cieszą się waporyzatory stacjonarne- jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli z takiego sprzętu będziemy korzystać jedynie w domowych warunkach. Ich działanie jest możliwe dzięki zasilaniu sieciowemu, dlatego też mamy do czynienia z mocniejszymi grzałkami, niż w przypadku modeli przenośnych. Te ostatnie są równie często stosowane. Ich cechą charakterystyczną jest to, że możemy je zabrać ze sobą niemalże w każde miejsce. Nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni co do długości kabla. Trzecim rodzajem są waporyzatory konwekcyjne. Jak sama nazwa wskazuje, ogrzewają one susz metodą konwekcyjną, dlatego też ich wydajność jest znacznie bardziej satysfakcjonująca. Jeśli chodzi o modele butanowe, to są one w 100% manualne. Oznacza to, że przed użyciem sami musimy podgrzać urządzenie za pośrednictwem zapalniczki żarowej. Istnieją również egzemplarze elektroniczne. 

Czy drewniany grinder jest dobrym rozwiązaniem?

W przypadku waporyzatorów duże znaczenie ma grinder. Drewniane egzemplarze co prawda świetnie radzą sobie z mieleniem suszu, jednakże ich czyszczenie jest często dość problematyczne. Przykładowo drewna nie możemy czyścić za pośrednictwem alkoholu, w konsekwencji żywiczne i lepkie zabrudzenia są znacznie bardziej uciążliwe. Zdecydowanie bardziej zalecane są grindery aluminiowe- są bardzo trwałe, a utrzymanie ich w czystości nie jest tak problematyczne, jak w przypadku drewna.