Co warto wiedzieć o trądziku?

Jedną z najczęściej występujących chorób skóry jest trądzik. Wbrew obiegowej opinii nie dotyka on tylko dojrzewających nastolatków. Coraz częściej zmagają się z nim również osoby dorosłe. Mało kto wie, że może zaatakować nawet niemowlęta. Przyczyn powstania trądziku jest wiele. Niezależnie od tego, co sprawiło, że się pojawił, należy zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację skóry. Jest to podstawa, jeśli chcemy, aby jej stan się poprawił. Niezbędna może okazać się również wizyta u lekarza dermatologa, który wdroży odpowiednie leczenie.

Czym jest trądzik?

Trądzik to – jak wspomnieliśmy – choroba skóry. Wiąże się ze zmianami o różnym charakterze. Najczęściej mamy do czynienia z zaskórnikami, grudkami oraz ropnymi krostami, których nigdy nie należy wyciskać. Zmiany mogą znajdować się nie tylko na twarzy. Zdarza się, że atakują plecy, dekolt, nawet szyję. Jeśli trądzik będzie zaawansowany i nie będzie leczony, a cera odpowiednio pielęgnowana, należy liczyć się z tym, że pozostawi on na skórze ślady, których usunięcie będzie bardzo trudne. Świetnie sprawdzają się kosmetyki dermatologiczne. Więcej na ich temat można znaleźć na stronie ducray.com.

Jakie kosmetyki sprawdzają się w przypadku cery trądzikowej?

Posiadacze cery trądzikowej powinny bardzo ostrożnie podchodzić do wyboru kosmetyków. Z całą pewnością należy wystrzegać się tych, które zawierają alkohol. Wysusza on skórę, czego konsekwencją jest nasilenie wydzielania sebum. W efekcie problem prędzej czy później się nasila. Osoby zainteresowane zakupem dobrego żelu do mycia skóry trądzikowej odsyłamy na stronę https://www.ducray.com/pl-pl/keracnyl/keracnyl-zel. Jest to kosmetyk o wyjątkowo łagodnej formule, która wolna jest od mydła i parabenów. W efekcie nie zaostrza problemów z trądzikiem, nie wysusza skóry i nie podrażnia jej. Bardzo ważne w dbaniu o cerę trądzikową jest jej odpowiednie nawilżenie. Wiele osób sądzi, że skoro trądzik wiąże się z tłustą cerą, to nawilżenie jest zbędne. Jest to bardzo duży błąd. Skóra, która jest odżywiona i nawilżona produkuje zdecydowanie mniej sebum, które odpowiedzialne jest za pojawianie się zmian skórnych.