Czego można nauczyć się na kursie baristycznym?

Miliony osób na całym świecie uwielbiają pić każdego dnia kawę. Jest ona obok herbaty jednym z dwóch najbardziej popularnych napojów i także w Polsce zyskuje z roku na rok jeszcze większą popularność. Otwierające się w dużej ilości kawiarnie i zagraniczne sieciówki z kawą przeżywają szczególnie podczas weekendów oblężenie i dają możliwość skosztowania jej wielu ciekawych odmian. Jak wiadomo jest jej na świecie aż kilkaset rodzajów, ale tylko nieliczni potrafią przygotować ją w taki sposób, aby uwolnić pełnię smaku i pięknego aromatu.

Kurs baristy

Barista to jedna z tych osób, która zna się na kawie doskonale. Są to ludzie, którzy przeszli przez mnóstwo ciekawych kursów baristycznych, dzięki którym zdobyli odpowiednią wiedzę, aby serwować kawę na najwyższym poziomie. Wiele osób myśli, że zakup nowoczesnego ekspresu do kawy załatwi za nich sprawę i że kawa będzie smakować fenomenalnie. Jednakże bez odpowiednich kursów i przeszkolenia ciężko jest dowiedzieć się o kawie na tyle dużo, aby stać się w tej dziedzinie prawdziwym specjalistą.

Kurs baristyczny

Oczywiście wiele osób zadaje sobie pytania co umożliwiają kursy baristyczne i czy warto się na nie zapisać. Jeśli chcemy poznać najpopularniejsze gatunki kawy i nauczyć się je parzyć w efektywny i prawidłowy sposób, to odpowiedź może być tylko jedna. Niezależnie od tego, czy kurs odbywa się w internecie, czy też jest to klasyczne spotkanie w jednej z firm, dowiemy się na pewno sporo ciekawych rzeczy, które zaciekawią nawet tych, którzy dopiero zaczynają się interesować tematyką parzenia kawy.

Kurs na baristę

Każdy barista zaczyna od poznawania gatunków kawy i robienia podstawowego espresso. Jest ono bowiem w wielu kawiarniach i restauracjach bazą do kawowych napojów, które znane są na całym świecie i cieszą się ogromnym powodzeniem. Barista powinien znać się również na rodzajach mleka i w doskonały sposób je rozpoznawać. Mleko jest bowiem jednym z najczęstszych dodatków do kawy i na kursach baristycznych możemy nauczyć się tego, w jaki sposób dodawać je prawidłowo.

Kontakt z klientem

Nie można również zapomnieć o tym, że baristą ciężko będzie zostać osobie, która nie posiada wysokich umiejętności nawiązywania kontaktu z klientem. W kawiarniach i restauracjach wymaga się zarówno od baristów jak i kelnerów tego, aby potrafili wywrzeć na kliencie bardzo pozytywne wrażenie. Profesjonalny barista powinien również dawać przykład podczas przygotowywania napojów i dbać o ekspres, dzbanki i wiele innych używanych każdego dnia narzędzi.

Więcej na : https://coffee-support.com/kurs-baristy/