Czy bycie kierowcą Uber i Bolt się opłaca?

Usługi oferowane przez Ubera i Bolta cieszą się coraz większą popularnością. Obie te firmy oferują tanie i szybkie usługi transportowe swoim pasażerom, oraz możliwość stałego lub dodatkowego zarobku kierowcom. Skoro przejazd w Uberze i Bolcie jest taki tani, to większość z nas zadaje sobie pytanie: Czy kierowcą opłaca się wykonywać usługi dla tych firm?

Kierowcy Ubera i Bolta nie muszą zakładać własnej działalności

Zasadniczą kwestią, która zastanawia wszystkich odnośnie zarobków, jest prowadzenie działalności. Ze względu na duże koszty składek ZUS-owskich związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, wiele osób zastanawia się czy współpraca z tymi firmami jest opłacalna. Jednak jak się okazuje, prowadzenie własnej działalności nie jest jedyną możliwą formą współpracy z Uberem czy Boltem. Inną możliwością powiązania się z tymi firmami jest zatrudnienie u takiego partnera jak OnlyGo, który posiada własne floty samochodowe i udostępnia kierowcą auta. Takie rozwiązanie jest dużo lepszą opcją dla osób, które w taki sposób chciałby dorobić.

Elastyczny grafik dla kierowców taxi

Dużą zaletą współpracy z Uberem jest elastyczność godzin pracy, nawet jeśli pracujesz dla partnera. Usługi oferowane przez Bolta są niezbędne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Należy jednak pamiętać o tym, że wykonując swoje usługi dla partnerów Ubera i Bolta, musimy wywiązać się z wcześniej podpisanych warunków umowy, na stronie https://onlygo.pl/oferta/praca-bolt zawarte są wszystkie istotne informacje dotyczące zasad współpracy. To w jaki sposób chcemy wykonywać dane usługi i w jakie dni, i jako długo chcemy jeździć, kierowca może przedstawić na początku współpracy. Warunki umowy wtedy, będą dostosowane do jego oczekiwań.

Biuro kierowców OnlyGo w Krakowie

Zalety pracy w Uber i Bolt

Można zastanawiać się nad tym czy współpraca z Boltem i Uberem jest opłacalna, więcej na ten temat przeczytamy tutaj https://onlygo.pl/oferta/praca-uber – informacje zawarte w artykule rozjaśnią wątpliwości. Jednak kierowcy Ubera i Bolta, którzy współpracują jednocześnie z innymi firmami oferującymi podobne usługi, twierdzą, że dzięki aplikacji mają zlecenia przez cały czas. Zanim podjęli współpracę z Uberem, nie mieli tak dużej ilości zleceń. Prosta i wygodna w obsłudze aplikacja sprawia,  że młodzi ludzi chętniej korzystają z usług oferowanych przez Bolta, niż z usług oferowanych przez tradycyjne taxówki. Dużą zaletą jest również sposób rozliczania się z usług przez kartę płatniczą, oraz podgląd trasy kierowcy. Dzięki temu wiemy gdzie znajduje się kierowca, który ma po nas przyjechać, lub czy osoba, dla której zamówiliśmy taksówkę, dotarła w określone miejsce. Przez to, że w firmach typu Bolt czy Uber jest więcej zleceń, to kierowcy mają większy zarobek. Mimo tego, że w innych firmach oferujących usługi transportowe, pasażerowie więcej płacą za przejazd.