Czym jest taśma podgumowana i kiedy się jej używa?

Szukając taśmy klejącej, która nie tylko solidnie zamknie karton, ale też zapewni bezpieczeństwo transportowanej przesyłce, warto zastanowić się nad wyborem taśmy podgumowanej. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie wykorzystujące technologię tworzyw sztucznych, które zapewniają trwałość i wytrzymałość. Chcesz wiedzieć, czym dokładnie jest ta taśma i kiedy się jej używa? Zapraszamy do lektury!

Co to jest taśma podgumowana?

Produkowana z bardzo mocnego papieru taśma podgumowana (którą znajdziesz przykładowo w ofercie: https://izipak24.pl/produkty/materialy/tasmy-klejace,2,6855) jest powleczona klejem pochodzenia roślinnego, na przykład klejem ziemniaczanym. Metoda wyrobu oraz skład taśm sprawiają, że zapewnia ona wysokie bezpieczeństwo zaklejanym kartonom. Z tego powodu jest ona wykorzystywana w pakowaniu przesyłek zawierających biżuterię, rękodzieła, elektronikę, kosmetyki, tytoń oraz inne delikatne i drogocenne wyroby.

Właściwości taśmy podgumowanej

Warto wybrać oklejanie przesyłek taśmą podgumowaną z powodu właściwości, jakie ona posiada:

  • jest łatwa i szybka w użyciu- zaklejanie kartonów lub sklejenie dwóch powierzchni jest błyskawiczne- oszczędza to czas i zmniejsza ilość pracy potrzebnej do przygotowania paczek do wysyłki;
  • ma wyjątkową wytrzymałość- jest odporna na rozerwanie, przebicie i wiele innych rodzajów uszkodzeń mechanicznych;
  • charakteryzuje się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne- upały, wilgoć i silny mróz nie osłabią jej działania;
  • jest przyjazna środowisku- aspekt ekologiczny jest równie ważny, dlatego taśma podgumowana nadaje się do recyklingu przez to, że jest wykonana z papieru kraft. Dzięki temu możemy być dumni, że dbamy o środowisko, a nasze paczki są eco-friendly!
  • wygląda schludnie- aspekt estetyczny jest ważny, dlatego przy taśmie podgumowanej można być pewnym, że paczki będą wyglądać dobrze.

Dyspensery do taśmy podgumowanej

Warto wspomnieć o urządzeniach, jakimi są dyspensery do taśmy podgumowanej. Są to maszyny ręczne lub elektroniczne, które służą do podawania pasków taśmy o odmierzonej długości. Niektóre z nich mają dodatkową opcję nawilżania produktu, dzięki czemu tworzy się stałe połączenie kleju. Jest to rozwiązanie, które przyspiesza efektywność pracy podczas pakowania przesyłek, zaklejania kartonów i sklejania arkuszy tektury.

Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie i dobrym zamknięciu kartonów, taśma podgumowana powinna być naszym pierwszym wyborem przy pakowaniu przesyłek. Ten produkt jest idealny do zamykania pudełek, wzmacniania krawędzi opakowań oraz łączenia ze sobą arkuszy wykonanych z tektury litej lub falistej.