Czym jest trening EMS i dlaczego warto z niego skorzystać?

Trening EMS to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych sposobów na poprawę formy fizycznej i zdrowia. Przyjrzyjmy się zatem, czym jest trening EMS i dlaczego tak szybko stał się popularnym sposobem na pracę nad swoją sylwetką?

Czym jest trening EMS?

Trening EMS pobudza do pracy mięśnie poprzez ich elektrostymulację. Trening EMS Kraków polega na wykorzystaniu innowacyjnej metody treningowej opartej na nowoczesnej technologii. Podczas treningu EMS mięśnie są poddawane znacznie większemu wysiłkowi niż podczas „klasycznego” treningu na siłowni lub w domu. Oznacza to, że dzięki treningowi z elektrostymulatorem EMS można szybciej poprawić swoją kondycję i sylwetkę oraz budować siłę znacznie efektywniej niż w przypadku innych ćwiczeń. Trening EMS zaczyna się od podłączenia osoby ćwiczącej do specjalnie skonstruowanego stroju wyposażonego w elektrody, które odpowiadają za elektrostymulację. Elektrostymulacja sprawia z kolei, że mięśnie (szczególnie te, które są często nieco zaniedbywane podczas klasycznych treningów), pracują znacznie ciężej. Dzięki temu 20-minutowa elektrostymulacja mięśni (trening EMS) może zastąpić nawet 3-godzinny trening na siłowni.

Trening EMS w Krakowie – dlaczego warto wybrać tę formę aktywności?

Trening EMS staje się coraz popularniejszy w Polsce, ponieważ znacznie przyśpiesza okres potrzebny do poprawy swojej sylwetki. Dużą zaletą jest również to, że pomimo konieczności wykorzystywania specjalnego sprzętu, trening EMS może się odbyć zarówno na siłowni, jak i w każdym innym miejscu (np. w domu klienta).  Dzięki dobrze opracowanemu treningowi można szybko zwiększyć siłę każdej partii ciała, poradzić sobie z bólem pleców spowodowanym pracą siedzącą i oczywiście schudnąć. Podczas 20-minutowej sesji EMS można spalić nawet kilkaset kalorii, co odpowiada kilkugodzinnemu treningu na siłowni. Trening EMS to jednocześnie jedna z najkrótszych jak i najbardziej efektywnych form treningu. Ważną zaletą treningu EMS jest również obecność i asekuracja trenera personalnego podczas zajęć.

Dla kogo jest trening EMS?

Z treningu EMS mogą skorzystać prawie wszyscy, ponieważ jest to skuteczny sposób do poprawy formy dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Trening może być też dostosowany do potrzeb osób, które są mało aktywne fizycznie oraz pracowników biurowych. Treningi EMS są również dostępne dla kobiet po ciąży, które chcą szybko wrócić do formy sprzed ciąży. Trening EMS sprawdza się też w przypadku osób, które chcą wrócić do sportu po kontuzji, jak również zbudować atrakcyjną sylwetkę.