Czym kierować się wybierając podłogowe płytki do łazienki?

Niezależnie od tego, czy budujesz nową nieruchomość, czy remontujesz istniejącą, wybór płytek podłogowych do łazienki powinien być jedną z głównych atrakcji. Płytki częstochowa mogą przekształcić Twój dom w upragnioną mekkę, a tym samym łazienka może nadać ton całej nieruchomości.

Szukasz eleganckiego, nowoczesnego wykończenia? A może masz ochotę na żywą kolorową ścianę pokrytą ceramiką? Przeglądając sklep z płytkami Ceramika Outlet szybko przekonasz się, że jest tak wiele możliwości wyboru płytek, że warto przed podjęciem decyzji skorzystać z naszych wskazówek. Pomogą Ci wybrać najlepsze płytki podłogowe do Twojej wymarzonej łazienki.

Jak wybrać materiał na płytki łazienkowe?

Chociaż kamień naturalny ma wyraźny charakter, który może nadać Twojemu domowi tradycyjny styl, materiał ten wymaga większej staranności, aby jego naturalny efekt nie wyglądał niezgodnie z oczekiwaniami. Płytki z kamienia naturalnego należy z czasem ponownie uszczelniać, aby chronić materiał przed ogólnym zużyciem. Zdaje się więc, że płytki ceramiczne będą lepszym wyborem, bo równocześnie:

  • wymagają mniej zabiegów pielęgnacyjnych,
  • zapewniają pożądany efekt wizualny.

Jak można wykorzystać płytki, aby zwiększyć przestrzeń w łazience?

Każda łazienka jest wyjątkowa, a płytki podłogowe i ścienne w łazience mogą służyć do optymalizacji jej naturalnego i sztucznego światła, aby pomieszczenie wydawało się jeszcze większe i jaśniejsze. Płytki mogą wnieść życie i szczęście do przestrzeni, która jest niezbędna w każdej nieruchomości.

Łatwym trikiem, który może pomóc uwydatnić przestrzeń, jest użycie tej samej jasnej płytki na podłodze i ścianach łazienki. Efekt tworzy elegancki, wyrafinowany wygląd, w którym blady kolor płytek odbija światło, dając iluzję szerszej przestrzeni. Aby uzyskać większą głębię podczas korzystania z tego samego kafelka, użyj innego formatu – uzyskasz szałowy efekt subtelnych zmian. Na przykład użyj kwadratowych płytek na podłodze i prostokątnych płytek na ścianach lub odwrotnie.

Warto na koniec dodać, iż wbrew powszechnemu przekonaniu rozmiar łazienki nie powinien narzucać konkretnego rozmiaru płytek, a w przypadku małej łazienki duże płytki mogą w rzeczywistości powiększać pomieszczenie.