pielęgnacja dłoni

Czym myć i pielęgnować dłonie?

O tym, jak ważna jest właściwa higiena i pielęgnacja dłoni, możemy przekonać się na każdym kroku. Wszechobecne bakterie i wirusy próbują wedrzeć się do organizmu najczęściej właśnie poprzez dłonie, którymi dotykamy otaczających nas przedmiotów, produktów w sklepach, klamek, czy poręczy. Wystarczy nieuważne potarcie nosa, oczu lub ust i sytuacja staje się naprawdę niebezpieczna. Dlatego higiena i dezynfekcja rąk to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Higiena i dezynfekcja rąk — mydło i woda wystarczą

Na półkach sklepowych możemy spotkać się z pełną gamą drogich żeli antybakteryjnych, a tymczasem wystarczy woda, mydło i kilkadziesiąt sekund dokładnego mycia rąk, aby uchronić się przed szkodliwymi drobnoustrojami przenoszonymi na brudnych rękach. Światowa Organizacja Zdrowia WHO  rekomenduje w pierwszej kolejności mycie rąk wodą i mydłem, natomiast użycie środków antybakteryjnych jest zalecane dopiero wtedy, kiedy nie ma możliwości umycia dłoni z użyciem mydła i wody. Ogromny asortyment mydeł do rąk zachęca do zakupu aromatem niebanalnych zapachów i wygodną formą użytkowania. Mydło do rąk może mieć formę tradycyjnej kostki, lub wygodnego płynu w pojemniku z dozownikiem. Obecnie najbardziej polecana jest forma  płynna w podajniku bezdotykowym, lub z pompką, aby łatwo móc aktywować ją łokciem. Kosmetyki do mycia dłoni z powodzeniem kupimy w każdej drogerii. Postawmy na kremowe mydła z delikatną formułą o neutralnym pH, przyjaznym dla skóry. Należy pamiętać również o tym, że mydło oprócz usuwania brudu, powinno również pielęgnować skórę rąk.

Domowe SPA dla dłoni

Przez pęknięcia, otarcia i urazy naskórka chorobotwórcze drobnoustroje szybko znajdą drogę do organizmu. Aby temu zapobiec, warto skusić się przynajmniej raz w tygodniu na kompleksowe domowe SPA dla dłoni. Dobrze jest rozpocząć od złuszczenia martwego i szorstkiego naskórka, stosując peeling. Wcierając delikatnymi ruchami ziarniste drobinki kosmetyku, przywracamy gładkość rąk i przygotowujemy je do zabiegów odżywczych. Maska do dłoni w formie żelu, gęstego kremu, lub gotowych już rękawiczek nasączonych substancją aktywną doskonale wygładzi i ujędrni skórę, przywracając jej jednocześnie optymalne nawilżenie. Wystarczy odczekać pół godziny i naskórek nabiera zdrowego lśniącego wyglądu. Na koniec wcieramy w dłonie krem do rąk. Domowe SPA wykonywane systematycznie ma zbawienny wpływ na kondycję skóry rąk. Równie ważna jest jednak codzienna pielęgnacja kremem z substancjami ochronnymi, ponieważ zabezpiecza dłonie przed wpływem mrozu, działaniem preparatów chemicznych, skutecznie regenerując przy tym naskórek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *