Czym są odłączniki prądu w ciężarówce?

Samochody ciężarowe powszechnie wykorzystywane są w każdej branży. Pokonywanie setek tysięcy kilometrów wraz z ładunkiem wymaga od pojazdu maksymalnej wytrzymałości – ciężarówka powinna być zatem wyposażona w odpowiednie części.

Samochody ciężarowe powszechnie wykorzystywane są w każdej branży. Pokonywanie setek tysięcy kilometrów wraz z ładunkiem wymaga od pojazdu maksymalnej wytrzymałości – ciężarówka powinna być zatem wyposażona w odpowiednie części. Uniwersalne odłączniki prądu w ciężarówce to nieocenione części, zwiększające bezpieczeństwo.

odłączniki prądu w ciężarówce

Bezpieczna przerwa izolacyjna w samochodzie ciężarowym

Samochód ciężarowy znalazł zastosowanie w wielu sektorach – dostawczym, logistycznym, transportowym czy spożywczym. Najczęściej wykorzystuje się go do przewożenia określonej ilości towarów. Pojazd nieustannie narażony jest na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, konstrukcja musi się zatem cechować dużą odpornością i wytrzymałością. Bardzo ważne jest także zaopatrywanie się w specjalistyczne części w profesjonalnych sklepach z akcesoriami samochodowymi.

Odłączniki prądu w ciężarówce odpowiadają za tworzenie bezpiecznej przerwy izolacyjnej w obwodzie elektrycznym. Stworzone zostały z myślą o każdym typie pojazdów – osobowych, ciągników, wózków widłowych, pojazdów offroad, maszynach budowlanych, przyczepach kempingowych bądź łodziach motorowych. Zdarzają się niekiedy sytuacje, iż konieczne jest zatrzymanie poboru prądu przez urządzenia umieszczone w samochodzie ciężarowym. Zastosowanie odłącznika zapobiega wyładowaniu się akumulatora w pojeździe. Najczęściej konieczne jest wykorzystanie tego niewielkiego elementu podczas dłuższego postoju ciężarówki, zanim zdecydujemy się rozpocząć naprawę samochodu ciężarowego bądź przy ładowaniu akumulatora przy udziale prostownika, gdy nie wyjmujemy urządzenia z pojazdu.

W jakiej odległości od pojazdu należy umieścić trójkąt ostrzegawczy?

Niezwykle ważnym wyposażeniem ciężarówki są także akcesoria ostrzegawcze. Uczestnictwo w ruchu drogowym wiąże się niekiedy z nieoczekiwanymi awariami pojazdu lub kolizjami – wówczas konieczne jest poinformowanie pozostałych kierowców o trudnościach. Przepisy prawne wymagają, aby każdy pojazd poruszający się po drodze wyposażony był w trójkąt ostrzegawczy. Normy dokładnie informują także, w jakiej odległości akcesorium musi być ustawione:

  • na autostradzie lub drodze ekspresowej – 100 m za samochodem ciężarowym,
  • w obszarze zabudowanym – 30-50 m za pojazdem,
  • w obszarze niezabudowanym – za ciężarówką bądź na niej, na wysokości maksymalnej 1 m.

Kupują akcesoria w truck-kamar.pl otrzymujemy gwarancję, iż dostarczone nam akcesoria samochodowe cechować się będą niezwykłą solidnością i wytrzymałością. Renomowane części od czołowych producentów bezpośrednio przyczyniają się do zwiększania bezpieczeństwa na drodze.