Czyste podłogi w biurze. Komu zlecić czyszczenie i polimeryzację posadzek?

Jeśli prowadzisz swoje biuro wiesz z pewnością, że czyste posadzki są niezwykle ważne. Zwłaszcza jesienią i zimą, gdy buty pracowników są mokre i nanoszą do pomieszczenia wiele wilgoci i błota, kwestia utrzymania czystości w przestrzeni biurowej  może być kłopotliwa.

Co to jest polimeryzacja posadzek?

Podłogi w biurze powinno się czyścić na bieżąco. Problemem może stać się generalne sprzątanie, które wiązać się może z dezorganizacją całego biura. Samo sprzątanie podłóg i jego intensywność są związane bezpośrednio z rodzajem podłogi, jaka występuje w budynku. Jeśli jest ona drewniana i nie pokryta żadną warstwą ochronną, trudniej będzie odczyścić zabrudzenia. Dlatego też coraz częściej stosowana jest polimeryzacja.

Na czym dokładnie polega ten zabieg? Otóż na oczyszczoną i wysuszoną podłogę nakłada się warstwy polimerowe, które mają wiele funkcji i zastosowań. Przede wszystkim są antypoślizgowe, jednak w dużej mierze chronią także przed brudem, zapobiegając wsiąkaniu plam w głąb podłogi. Pokrywanie parkietu bądź innego rodzaju podłogi specjalnymi warstwami substancji chemicznych wykonują specjalistyczne firmy, czyszczenie i polimeryzacja posadzek to np. oferta http://yesczysto.pl. Z polimeryzacji korzysta coraz więcej firm, chcących zapewnić czystość w swoim biurze i znacząco zmniejszyć częstotliwość czyszczenia podłogi.

Czyszczenie podłóg w biurze – samemu czy z firmą zewnętrzną?

Jeśli masz małe biuro, gdzie pracuje tylko kilka osób, możesz próbować czyścić podłogę we własnym zakresie. Warto jednak pamiętać, że praca z ludźmi to obowiązek utrzymania odpowiednich zasad higieny i standardów, które są wymagane od pracodawcy. Jeśli więc nie jesteś w stanie zapewnić częstego mycia podłogi, warto zastanowić się nad wynajęciem specjalistycznej firmy.

Biuro małej o niewielkiej powierzchni łatwo jest wyczyścić, jednak jeśli pracujesz w większym budynku, niejednokrotnie może to być wręcz niemożliwe. Zasadniczo o czystość w biurze powinna dbać doświadczona firma zewnętrzna, która pomoże zachować przestrzeń pracy zgodnie z obowiązującymi standardami.

Jak skutecznie wyczyścić podłogi?

Czyszczenie podłóg może być kłopotliwe, i jak już zostało wspomniane, zależy w dużej mierze od materiału, z jakiego wykonana jest podłoga. Jeśli jest on szczelny i twardy, zapobiegnie wnikaniu w  podłogę brudu. Najmocniej przyjmują bród linoleum lub parkiet, jeśli nie jest dobrze zabezpieczony. Dlatego też polimeryzacja jest niezwykle ważnym i pomocnym zabiegiem, który sprawi, że brud nie będzie osiadał się w najbardziej ukrytych miejscach. Taką podłogę należy także od czasu do czasu konserwować.

Podłogę warto myć specyfikami do tego przeznaczonymi. Najlepiej, gdyby były to środki jak najbardziej naturalne, a jednocześnie mocne, sprawiające, że bród zniknie bez zbędnego szorowania. Warto także co jakiś czas woskować podłogę. Drewniany parkiet można od czasu do czasu odmalować i pokryć bejcą lub lakierem.