Depilacja laserowa – sposób na stałe usunięcie owłosienia

Na rynku istnieje duża ilość różnego rodzaju sposobów na usunięcie zbędnego owłosienia. Z reguły są to procesy czasochłonne i nie działają na zbyt długo. Jeśli chce się mieć ,,spokój” z odrastającymi włosami do końca życia to istnieje na to jeden bardzo ciekawy sposób; mianowicie depilacja laserowa.

Sprawdź: https://depilacja.pl/

Depilacja laserowa – charakterystyka zabiegu

Depilacja laserowa to zabieg, któremu może być poddana praktycznie każda osoba. Nie jest to inwazyjny proces, dlatego nie należy się go obawiać. Powinno się tylko wybrać sprawdzony salon, w którym będzie się miało pewność, co do rzetelności osoby, która go wykonuję. Profesjonalista zawsze wypyta na pierwszej wizycie o cechy indywidualne, także nie ma co się dziwić, że potrzebne będą informacje o stanie skóry, gęstości i kolorze owłosienia oraz dokładnej karnacji.

Proces odbywa się za pośrednictwem lasera, którego wiązka światła ustawiona o określonej długości fali i mocy dobranej personalnie do klienta naświetla skórę. Światło dotrze, aż do samej melaniny znajdującej się blisko cebulek włosowych – prawdziwego celu do ataku. Melanina jest niejako łącznikiem, który nagrzewa się przekształcając światło w ciepło, które zaś będzie niszczyło cebulkę włosa. Należy wykonać kilka zabiegów, aby mieć pewność co do tego, że natrafiło się na dobrą fazę wzrostu włosa – inaczej proces może nie być długotrwały.

Restrykcje dotyczące depilacji laserowej

Nie ma ich wiele, lecz należy ich bezwzględnie przestrzegać. Należą do nich miedzy innymi ochrona skóry przed promieniami słonecznymi co najmniej 3-4 tygodnie przed zabiegiem. Oznacza to, że sezon letni nie zawsze sprzyja przeprowadzaniu procesowi depilacji. Dodatkowo włoski przed wizytą powinny wystawać kilka milimetrów poza powierzchnię skóry, także nie należy ich golić codziennymi metodami. Następnie po przeprowadzeniu depilacji nie można się opalać przez kolejne 3 tygodnie aby ochronić skórę przed zbyt wysoką dawką promieniowania.