Dlaczego bramy segmentowe to dobre rozwiązanie dla hal i magazynów?

Bramy segmentowe to najpopularniejsze rozwiązanie stosowane dla hal i magazynów. W przypadku takich budynków bramy wjazdowe stanowią bardzo istotny element, którego wielkość musi być dostosowana do gabarytów pojazdu, które muszą przez nie przejeżdżać. Tak duże otwory, jakimi są bramy wjazdowe w budynkach hal magazynowych, nie da się zamknąć standardowymi drzwiami. Skrzydło byłoby zbyt ciężkie, a samo rozwiązanie bardzo niefunkcjonalne oraz niewygodne w użytkowaniu. Dlaczego bramy segmentowe to dobre rozwiązanie dla budynków magazynowych?

Zalety bram segmentowych

Bardzo dobre właściwości termoizolacyjne przemysłowych bram segmentowych oraz wysoka wytrzymałość to cechy, które wpływają na popularność bram segmentowych. Są one zbudowane z segmentów wytworzonych z płyty warstwowej. Zewnętrzna powierzchnia bram pokryta jest solidną blachą lub inną równie trwałą okładziną. Wewnątrz natomiast znajduje się rdzeń, który wykonany jest z płyty poliuretanowej. Taka konstrukcja bramy sprawia, że jest ona bardzo wytrzymała. Gruba blacha gwarantuje stabilność, odporność na odkształcenia oraz zniszczenia, stwarzając również barierę przeciwko włamywaczom.

Przemysłowe bramy segmentowe posiadają wkład z materiału termoizolacyjnego, który zmniejsza ciężar konstrukcji, a także sprawia, że są dobrym izolatorem. Jest to bardzo istotny element, zwłaszcza w przypadku, gdy brama ma być montowana w budynku ogrzewanym. Panele do bram segmentowych posiadają jeden z najwyższych współczynników przenikalności cieplnej, który wynosi Uk= 0,6 W/m2 x K. Spełniają one szereg wymogów europejskiego bezpieczeństwa. Posiadają układ sprężyn z hamulcem bezpieczeństwa, który uniemożliwia opadnięcie płaszczyzny bramy w przypadku np. pęknięcia którejś ze sprężyn, ochrania on przed przytrzaśnięciem palców.

Dlaczego warto stosować bramy segmentowe dla hal magazynowych?

Bramy segmentowe to świetne rozwiązanie dla nowoczesnych budynków przemysłowych. Dzięki niezwykłej funkcjonalności, estetyce oraz najnowszym trendom wzornictwa, harmonijnie wpisują się w przestrzeń budynku. Ogromny wybór materiałów – paneli stalowych ocynkowanych, które są powlekane farbami poliestrowymi lub całkowicie przeszklone sekcje aluminiowe stwarzają możliwość dopasowania bramy do własnych potrzeb.

Jak mówi pracownik firmy Migas-Door oferującej sprzedaż przemysłowych bram segmentowych: “Różnorodne konstrukcje bram segmentowych powodują, że istnieje szeroki wybór rozwiązań. Prowadzenie bramy może być dostosowane do indywidualnych potrzeb – od standardowych rozwiązań, niskie lub wysokie, aż do pionowego. Nowoczesne technologie umożliwiają również możliwość ukośnego prowadzenia, które uwzględnia kąt nachylenia dachu”.

Decydując się na zakup bramy segmentowej dla hali magazynowej, zaleca się skorzystanie z oferty jedynie sprawdzonych firm oferujących takie elementy. Konsultanci ze sklepu zagwarantują odpowiedni wybór bramy, która będzie dostosowana do oczekiwań i potrzeb klienta.