Dlaczego warto kupić siatkę na krety do ogrodu?

Przydomowy ogród to często odpowiedni teren nie tylko do celów rekreacyjnych, ale także do hodowlanych. Na takim obszarze można sadzić przeróżne jadalne rośliny, kwiaty, warzywa i owoce. Żeby taka hodowla przynosiła dobre efekty, potrzebna jest odpowiednia ochrona przed różnego typu szkodnikami działającymi w ogrodzie, między innymi przed kretami. Pojawiają się one wszędzie tam, gdzie ziemia jest dobrze odżywiona, bogata w larwy owadów, dżdżownice. Najlepszym sposobem, żeby uniemożliwić im przedostanie się do sekcji hodowlanej, jest siatka na krety.

Z czego zrobiona jest dobra siatka na krety?

W sklepach ogrodniczych nie brakuje dobrych jakościowo preparatów, które mają za zadanie odstraszyć krety. Nierzadko zwierzęta są odporne na te działania, z wytrzymałą siatką na krety można mieć pewność, że te szkodniki nie dostaną się do roślin i nie zniszczą upraw. Produkty tego rodzaju często można odszukać w dwóch wersjach, produkowane są one bowiem z plastiku lub z metalu. Niejednokrotnie plastikowa wersja tego wyrobu jest częściej polecana do ogrodu, jest ona bowiem bardziej odporna na działanie wszystkich negatywnych czynników atmosferycznych, między innymi deszczu. Taka siatka na krety nie rdzewieje, nie niszczy się, nawet jeśli jest wystawiona cały czas na działanie wody, ekstremalnych temperatur powietrza. Jest ona wystarczająca mocna i trwała, żeby można było być spokojnym o ogród przez cały rok. Siatka jest prosta w montażu, wystarczy tylko kupić jej wystarczającą ilość, żeby można poprawnie zabezpieczyć cały warzywno-owocowy ogródek.

Tanie siatki na krety dostępne cały rok w sklepach

Z odpowiednio dobraną siatką na krety można być pewnym, że żaden nieodpowiedni gość nie dostanie się pod ziemię. Jest to dobra zapora nie tylko przed kretami, ale także przed gryzoniami, myszami, szczurami czy nornicami. Jest to produkt solidny, odporny na działanie mechaniczne, nie sposób go tak łatwo przeciąć, czy przegryźć. Należy ją umieść prawidłowo, wówczas spełnia dobrze swoje zadanie. Im wcześniej ogrodnik zdecyduje się na ten artykuł, tym lepiej dla upraw. Siatka na krety jest elastyczna, nie jest w stanie zaszkodzić rosnącym w ogródku roślinom. Jest ona tak zaprojektowana, żeby nie przeszkadzała uprawom w ich rozwoju, niezależnie od tego, co pojawi się w ziemi, czy kwiaty, czy warzywa jadalne, będzie miało szansę prawidłowo się rozwinąć. Kupuje się ją w rolce i rozwija pod ziemią na początku tworzenia hodowli, jeszcze przed tym jak zasieje się trawę czy umieści inne nasiona w ziemi.