Dlaczego warto zimą nosić czapkę

Czapka zimowa to jeden z ważniejszych elementów poza rękawiczkami czy skarpetami, które są ważnym aspektem gdy na zewnątrz mamy do czynienia z ujemną temperaturą. Często przy zakupie nakrycia głowy nie zwracamy uwagi tylko na to, z jakiego materiału jest ona wykonana, ale też na to jak ona będzie prezentować się na naszej głowie. W przypadku mężczyzn wygląd czapki może mieć drugorzędne znaczenie co w przypadku kobiet nie koniecznie. Pierwszym aspektem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę w przypadku doboru nakrycia głowy to na kształt twarzy.

Twarz owalna  

Jest to idealny kształt twarzy, który w połączeniu z  regularnymi rysami twarzy sprawia, że każda czapka będzie dla nas idealna. Jednak gdy przy takim kształcie twarzy mamy szpiczasty nos możemy zakupić ocieplany beret, albo wełniany daszek. 

Twarz okrągła 

W tym przypadku czapka powinna wysmuklać naszą twarz tworząc wrażenie tak zwanego baby face. W tym przypadku gdy posiadamy długie włosy powinniśmy je wypuścić spoza czapki. Idealnie do tego nadadzą się np. kaszkiety, berety oraz damskie czapki zimowe.  

Rodzaje czapek zimowych:

  • bez pomponu 
  • z pomponem – najczęściej noszona przez kobiety czapka, która wśród nakryć głowy jest hitem. Idealnie dostosowuje się ona do kształtu naszej głowy, a pompon przyczynia się do optycznego wysmuklenia naszej twarzy.   
  • z daszkiem – najbardziej popularna czapka w dni słoneczne. W lato nie ma znaczenia z jakiego materiału jest ona wykonana natomiast w zimę najlepiej gdyby nasze nakrycie głowy było ocieplane.
  • dla dziecka – nasze skarby szczególnie narażone są na jakiś uszczerbek na zdrowiu, gdyż ich odporność jest niższa niż u przeciętnego dorosłego człowieka i nasze dzieci może np. przewiać lub mogą złapać przeziębienie. 
  • czapka z uszami – osłania ona nie tylko głowę, ale także kark i szyje. Ten rodzaj czapek nadaje się do kurek sportowych jak i płaszczy. 
  • smerfetka – wydłużona czapka ze zwisającym tyłem. Tego typu modele sprawdzają się przy każdej okazji. 

Z jakiego materiału powinna być wykonana czapka na zimę?

Czapki bawełniane są ciepłe, miękkie, a zarazem miłe w dotyku. Pasują zarówno do kurtki jak i płaszcza. 

Czapki wełniane posiadają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne dlatego są one doskonałym wyborem dla osób, którym często w zimę jest zimno. Najlepiej pasują do luźnego, sportowego ubioru.

Czapka z polaru jej zaletą jest to, że jest ona lekka, a zarazem pozwala oddychać skórze. Głównie z tego materiału wykonywane są czapki sportowe, dzięki czemu możemy uprawiać sport na dworze niezależnie od pory roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *