Dlaczego warto zimą nosić czapkę

Czapka zimowa to jeden z ważniejszych elementów poza rękawiczkami czy skarpetami, które są ważnym aspektem gdy na zewnątrz mamy do czynienia z ujemną temperaturą. Często przy zakupie nakrycia głowy nie zwracamy uwagi tylko na to, z jakiego materiału jest ona wykonana, ale też na to jak ona będzie prezentować się na naszej głowie. W przypadku mężczyzn wygląd czapki może mieć drugorzędne znaczenie co w przypadku kobiet nie koniecznie. Pierwszym aspektem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę w przypadku doboru nakrycia głowy to na kształt twarzy.

Twarz owalna  

Jest to idealny kształt twarzy, który w połączeniu z  regularnymi rysami twarzy sprawia, że każda czapka będzie dla nas idealna. Jednak gdy przy takim kształcie twarzy mamy szpiczasty nos możemy zakupić ocieplany beret, albo wełniany daszek. 

Twarz okrągła 

W tym przypadku czapka powinna wysmuklać naszą twarz tworząc wrażenie tak zwanego baby face. W tym przypadku gdy posiadamy długie włosy powinniśmy je wypuścić spoza czapki. Idealnie do tego nadadzą się np. kaszkiety, berety oraz damskie czapki zimowe.  

Rodzaje czapek zimowych:

  • bez pomponu 
  • z pomponem – najczęściej noszona przez kobiety czapka, która wśród nakryć głowy jest hitem. Idealnie dostosowuje się ona do kształtu naszej głowy, a pompon przyczynia się do optycznego wysmuklenia naszej twarzy.   
  • z daszkiem – najbardziej popularna czapka w dni słoneczne. W lato nie ma znaczenia z jakiego materiału jest ona wykonana natomiast w zimę najlepiej gdyby nasze nakrycie głowy było ocieplane.
  • dla dziecka – nasze skarby szczególnie narażone są na jakiś uszczerbek na zdrowiu, gdyż ich odporność jest niższa niż u przeciętnego dorosłego człowieka i nasze dzieci może np. przewiać lub mogą złapać przeziębienie. 
  • czapka z uszami – osłania ona nie tylko głowę, ale także kark i szyje. Ten rodzaj czapek nadaje się do kurek sportowych jak i płaszczy. 
  • smerfetka – wydłużona czapka ze zwisającym tyłem. Tego typu modele sprawdzają się przy każdej okazji. 

Z jakiego materiału powinna być wykonana czapka na zimę?

Czapki bawełniane są ciepłe, miękkie, a zarazem miłe w dotyku. Pasują zarówno do kurtki jak i płaszcza. 

Czapki wełniane posiadają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne dlatego są one doskonałym wyborem dla osób, którym często w zimę jest zimno. Najlepiej pasują do luźnego, sportowego ubioru.

Czapka z polaru jej zaletą jest to, że jest ona lekka, a zarazem pozwala oddychać skórze. Głównie z tego materiału wykonywane są czapki sportowe, dzięki czemu możemy uprawiać sport na dworze niezależnie od pory roku.