Dlaczego wulkanizacja taśm przenośnikowych jest niezbędna?

Taśmy przenośnikowe mają szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, a zwłaszcza w przemyśle górniczym, drzewnym, zakładach produkcyjnych, sortowniach odpadów, czy w elektrociepłowniach. Dzięki takim taśmą przenośnikowym możemy w szybki sposób transportować różnego rodzaju wyroby i materiały. By zapewnić bezpieczeństwo pracowników jak i bezawaryjną pracę niezbędna jest okresowa konserwacja i wulkanizacja.

Naprawianie uszkodzeń na taśmach – jaką firmę wybrać?

W tym celu fundamentalnym znaczeniem jest zatrudnienie firmy, która w sposób profesjonalny dokona zarówno przeglądu jaki i niezbędnych napraw, a także w szybki sposób wyeliminuje ewentualną przyczynę awarii. Dlatego też, warto powierzyć tę pracę zaufanej firmie, takiej jak Rubbelt Wulkanizacja Taśm Przenośnikowych, która co prawda znajduje się na al. Jana Pawła II 74 w Przeworsku, ale działa na terenie całej Polski, niezależnie od miejsca zgłaszającego się klienta, natomiast kontakt z nią możliwy jest za pomocą numeru telefonu 576 176 691 lub za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu na rynku, specjaliści z firmy Rubbelt spełnią oczekiwania każdego klienta – klejenie taśm podnośnikowych, oklejanie bębnów napędowych, wulkanizacja taśm przenośnikowych, czy programowanie taśm nie stanowią dla nich żadnego problemu.

Dlaczego wulkanizacja taśm przenośnikowych jest konieczna?

Wiele czynników mechanicznych nieustannie oddziałuje na taśmy przenośnikowe, co w ten sposób powoduje ich szybkie zużywanie. Etap klejenia ma ogromny wpływ na ten proces. Klejenie może odbywać się zarówno metodą na zimno jak i na gorąco. Wybór metody uzależniony jest od tego gdzie ulokowana jest taśma. W niektórych przypadkach stosuje się doraźne rozwiązania takie jak założenie gotowego stalowego łączenia. Taśmy różnią się długością oraz szerokością, dlatego jest tyle różnych sposobów aby można tą taśmę wykorzystać. Za pomocą specjalistycznej taśmy transportuje się różnego rodzaju materiały zarówno te małe jak i wielkogabarytowe. Różne towary powodują różne uszkodzenia taśmy, dlatego tak niezbędna jest ich okresowa konserwacja, aby znów były gotowe do pracy.

Wulkanizacja Taśm Przenośnikowych Rubbelt

Wulkanizacja taśm przenośnikowych jest zabiegiem polegającym na czyszczeniu i usuwaniu zniszczonych obrzeży. Niestety zdarza się, że sprzęt wymaga zaawansowanych prac serwisowych, polegających na oklejaniu dziur i pęknięć. W ten sposób konieczne staje się zabezpieczenie brzegów, by nie ulegały kolejnym zanieczyszczeniom. Proces wulkanizacji zaczyna się od oceny w jak dużym stopniu uszkodzona jest taśma, dopiero później przechodzimy do procesu klejenia.

Dlaczego taśmy przenośnikowe sprawdzają się w tak wielu różnych gałęziach przemysłu?

Mimo tego, że konstrukcja każdej taśmy przenośnikowej jest podobna, to możemy ją w różny sposób modyfikować, tak by dostosować ją do różnych branż. Taśmy wykonane są z tworzyw i śmiało mogą mieć kontakt z żywnością dlatego nie stanowi żadnego problemu by zostały one wykorzystane do transportu żywności przez zakłady spożywcze czy piekarnie. Taśmy przenośnikowe mogą zostać tak zaprojektowane, by transport większych gabarytów nie stanowił dla nich problemu. Z kolei jeśli taśma zostanie wyprodukowana z odpowiedniego tworzywa, może ona posłużyć do transportu przedmiotów o wysokich temperaturach. Jedną z zalet taśm przenośnikowych jest to, że mogą być zaprojektowane w ten sposób, by były odporne na tłuszcze, wilgoć oraz oleje.