Elektrostymulacja mięśni – na czym polega trening EMS?

Trening EMS to technologia od dawna wykorzystywana poprzez specjalistycznych sportowców, rehabilitantów i fizjoterapeutów. Polega ona na powiązaniu klasycznych metod aktywności ruchowej z elektrostymulacją mięśni przy pomocy specjalnie zaprojektowanych narzędzi. Dzięki temu możliwe jest polepszenie efektywności treningu, poprawienie krążenia oraz podwyższenie liczby spalanych kalorii. Technologia EMS jest niezwykle efektywna, więc staje się jeszcze popularniejszym wyjściem także na siłowniach. Na czym naprawdę polega trening EMS i jakie daje efekty jego stosowanie?

Na czym polega trening EMS (elektrostymulacji mięśniowej)?

Przed podejściem do treningu EMS Kraków, robiona jest ocena składu ciała, natomiast trener dobiera nam właściwy typ ćwiczeń, jakie dobrane są do własnej kondycji i celów treningowych, jakie pragniemy osiągnąć. Po przeprowadzeniu doświadczeń oraz wykonaniu wywiadu, zakładamy na dobrany strój sportowy specjalnie opracowaną kamizelkę, pas biodrowy i opaski na uda oraz ramiona, do jakich przymocowane są elektrody. Tak ubrani wykonujemy zadania polecone poprzez instruktora.

Trening polega na aplikacji na ciało osoby trenującej specjalistycznych elektrod, poprzez jakie podczas zabiegu przebiegał będzie napęd elektryczny. Kluby fitness stosują profesjonalny kombinezon, jaki przede wszystkim nie ogranicza ruchów podczas ćwiczeń. Potem podłącza się do niego elektrody, jakie są podstawą dobrej sesji treningowej. Tym etapem jest podłączenie specjalistycznych pasów z mocowaniami elektrod, jakimi przebiega mechanizm jednoczesnego stymulowania 8 grup mięśniowych.

Jakie rezultaty zapewnia EMS?

Elektrostymulacja zapewnia szansę równoczesnego zaangażowania do pracy wszelkich najistotniejszych partii mięśni w naszym ciele. To oczywiście owa wyjątkowa właściwość treningu z elektrodami powoduje, iż jest on tak dobry oraz gwarantuje rezultaty już przy 2 treningach w tygodniu. Rezultat EMS wychodzi z doskonałej intensywności pełnego treningu całego ciała (FBW – full body workout), jaki zajmuje tylko 30 minut, natomiast nie, jak w wypadku tradycyjnego treningu, 1,5-2h. Dzięki temu zyskujemy czas, lecz, co istotniejsze, jesteśmy w stanie podtrzymać poprzez cały trening doskonałą uwagę oraz skuteczność wykonywanych ćwiczeń.

Trening EMS w specjalnym studio treningowym jest w 100% pewny dla zdrowia. Nadaje się dla osób zarówno o niskiej jak również o dużej kondycji ruchowej. Nie ma znaczenia też wiek, płeć ani waga ciała ćwiczącego. To instruktor, jaki jest zawsze obecny przy Tobie ma za zadanie, by dostosować trening do Ciebie.