Fotel z masażem to idealny pomysł na prezent

U wielu ludzi codzienny stres powoduje bolesne napięcie mięśni. Można temu zaradzić, stosując relaksujące zabiegi. W trakcie intensywnego dnia trudno znaleźć czas na wizytę w salonie masażu. Z tego powodu warto zdecydować się na zakup fotela do masażu, dzięki któremu można zrelaksować się o każdej porze. Dowiedz się czym kierować się przy wyborze fotela masującego i dlaczego to doskonały wybór na prezent.

1. Fotele masujące to sprawdzony sposób na redukcje stresu
2. Fotel do masażu to dobry wybór na prezent


Fotele masujące to sprawdzony sposób na redukcje stresu

Coraz więcej ludzi skarży się na nadmierny stres, który powoduje szereg negatywnych skutków ubocznych. Codzienny pośpiech może skutkować nie tylko bólami mięśni, ale także poważnymi chorobami. Zapobiec wystąpieniu konsekwencji stresu można korzystając z zabiegów relaksujących. Dobrym sposobem na odprężenie jest masaż wykonany fotelem masującym.
Wyposażony w głowice fotel doskonale imituje ruch dłoni masażystów, oferując masaż niemal całego ciała, od ramion aż po okolice lędźwi. Ponadto zdecydować można się również na fotel do masażu z masażerem stóp. Kompleksowy zabieg rozluźniający całego ciała zapewniają także poduszki powietrzne znajdujące się w siedzisku, przy ramionach, przedramionach, łydkach oraz stopach. Taki sposób masażu zapewnia skurcz i rozkurcz mięśni powodując pobudzenie krążenia krwi i odprężenie.

Fotel do masażu to dobry wybór na prezent


Stres to choroba cywilizacyjna, która dotyka znaczną część społeczeństwa. Z tego względu fotele masujące to doskonały pomysł na prezent. Taki podarunek to symbol dbałości o zdrowie bliskiej osoby. Jednak, aby fotel do masażu dobrze spełniał swoją funkcję, należy dopasować go do użytkownika. Jednym z czynników, który należy wziąć pod uwagę to jego wiek. Dla osób młodych oraz starszych polecane są masaże o mniejszej sile nacisku. Intensywniejsze zabiegi przeznaczone są natomiast dla osób aktywnych, uprawiających sport, a także pracujących fizycznie. Większe napięcia mięśni występują również u osób prowadzących siedzący tryb życia.

Dodatkowo przy wyborze fotela do masażu należy wziąć pod uwagę wagę oraz wzrost użytkownika. Standardowe modele przeznaczone są dla osób do 150 kilogramów oraz przeciętnym wzroście. Dla osób wysokich wygodniejsze będą większe fotele do masażu. Niedopasowanie fotelu do wzrostu może skutkować problemami z użyciem niektórych funkcji, np. elementu do masażu stóp. Z tego powodu warto zdecydować się na model z wysuwaną dolną częścią, dzięki czemu dostosować będzie można go do różnego wzrostu.