Garaż tynkowany i jego najważniejsze zalety

Garaże tynkowane to najwytrzymalsze i oferujące najwyższą jakość rodzaje garaży dostępnych na rynku. Co sprawia, że są niezastąpione i cieszą się olbrzymią popularnością? Przede wszystkim olbrzymie znaczenie mają ich właściwości termoizolacyjne jednak to nie wszystko co mają do zaoferowania – chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury! Poznaj zalety jakie ma garaż tynkowany!

Garaż tynkowany – czym się różni od blaszanego?

Jak sama nazwa wskazuje garaż tynkowany pokryty jest tynkiem, który sprawia, że można tej budowli nadać dowolny kolor i dopasować do stylistyki oraz aranżacji otoczenia, w którym garaż się znajdzie. To nie jest jednak jedyna różnica. Garaż tynkowany charakteryzuje się również wzmocnioną konstrukcją wynikającą ze znajdujących się pod tynkiem dwóch warstw blaszanych – pierwsza, od wewnątrz garażu, zapewnia walory estetyczne wnętrza i pozostawia wrażenie schludności i czystości,  druga warstwa znajduje się zaraz pod tynkiem i pełni funkcje antywłamaniowe poprzez pogrubienie ściany garażu a także zwiększenie jego stabilności. Warto mieć na uwadze również to, że w przeciwieństwie do blaszanego, garaż tynkowany oferuje właściwości termoizolacyjne wynikające z zastosowania wkładu styropianowego lub poliuretanowego znajdującego się pomiędzy warstwami blachy. To właśnie z jego powodu garaże tynkowane często znane są również pod nazwami takimi jak garaże ocieplane czy też garaże z płyty warstwowej (obornickiej).

Garaże z płyty warstwowej i ich właściwości termoizolacyjne

Garaże z płyty warstwowej dzięki wzmocnionej konstrukcji i obecności rdzenia styropianowego lub poliuretanowego oferują doskonałe właściwości termoizolacyjne, które sprawiają, że garaże ocieplane utrzymują pojazd w optymalnej temperaturze niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Zimą garaże z płyty warstwowej nie wpuszczają do wnętrza garażu ciepła co zabezpiecza podzespoły, takie jak chociażby akumulator, przed zużyciem lub wyczerpaniem. Naturalnie latem garaże z płyty warstwowej zapobiegają przegrzaniu się pojazdu a także chronią lakier przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Najwyższej jakości garaże z płyty warstwowej, znane również jako garaże ocieplane lub tynkowane, dostępne są w ofercie producenta garaży Piotr posiadającego swoją siedzibę na Śląsku.

Garaże tynkowane, czyli garaże ocieplane producenta Piotr

Piotr oferuje najwyższej jakości garaże tynkowane przystosowane do potrzeb zamawiających je osób. Dzięki temu, że Piotr wspólnie z klientem omawia jego potrzeby garaże ocieplane tego producenta są skrojone na miarę swojego użytkownika oferując wybrany przez niego pakiet funkcjonalności. W zależności od życzenia Piotr zaoferować może garaże tynkowane w różnych rozmiarach a także zaproponować szereg akcesoriów mających uczynić tą konstrukcję jeszcze bardziej ergonomiczną i przystosowaną do potrzeb swojego użytkownika. Najwyższej jakości garaże ocieplane z płyty warstwowej oraz garaże tynkowane z płyty warstwowej dostępne są w asortymencie producenta Piotr oferującego niezawodne i wydajne rozwiązania. Poza najwyższą jakością producent Piotr oferuje również terminowość i rzetelność podczas realizacji zamówienia co oznacza, że decydując się na garaże tynkowane Piotra można mieć pewność, że spełnią one wszystkie, nawet najbardziej wyśrubowane, oczekiwania.