Gdzie kupić dobrą perukę i nie przepłacić?

Coraz większa popularność peruk syntetycznych i naturalnych powoduje pojawianie się na rynku coraz to większej ilości producentów. Nie jest łatwo odnaleźć się wśród wszystkich możliwych opcji zakupu. Kierując się kilkoma prostymi zasadami, można ułatwić sobie wybór i rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Ogólne zasady doboru peruki

Pierwsze pytanie, na jakie należy odpowiedzieć to przeznaczenie nowych włosów. Muszą prezentować się efektownie, być estetyczne i dopasowane do twarzy oraz ogólnej prezencji. Zasady doboru peruki są tożsame z wyborem nowej fryzury w salonie fryzjerskim. Jeśli nie wiadomo jakiego wyboru dokonać, warto posiłkować się opinią specjalisty. Gdy przeznaczenie peruki będzie już znane, kolejnym dylematem jest materiał, z jakiego została wykonana. Dla użytkowników, którzy kierują się głównie posiadanym budżetem, idealnym wyborem okażą się peruki syntetyczne. Najczęściej są one tańsze od peruk naturalnych, lecz wybór niesie za sobą pewne ustępstwa. 

Wybór sklepu z perukami

Wybierając odpowiedni sklep w celu nabycia peruki, warto zwrócić się ku lokalom stacjonarnym. Zapewni to możliwość przymierzenia kilku modeli w celu dokładnego wyboru i dopasowania. Jest to swego rodzaju ochrona przed poniesieniem dodatkowych kosztów związanych z odsyłaniem towaru w przypadku zakupów drogą internetową. W celu minimalizacji kosztów naturalnym wydaje się skonsultowanie ze specjalistą. Po raz kolejny sklepy stacjonarne wychodzą w tej kwestii na prowadzenie. Pracownicy sklepów są odpowiednio wyszkoleni, tak aby służyć radą i pomocą każdemu niezdecydowanemu klientowi. Peruka to wydatek na lata więc warto, jest dokonać go w sposób profesjonalny i mądry. Peruki można nabyć w sklepach medycznych lub perukarskich. Jeśli nie wiemy, do jakiego sklepu z perukami się wybrać warto posłużyć się pomocą wyszukiwarek internetowych. Wpisując np. frazę peruki — sklep wyszukiwarka podpowie jakie sklepy znajdują się w danym mieście i jakie są opinie na ich temat. 

Peruki refundowane

Obawiając się wysokich kosztów kupna peruki, warto pamiętać, że peruki są produktami wpisanymi na listę środków pomocniczych refundowanych przez NFZ. Niestety ustalony jest limit kwoty refundowanej, który dla peruk naturalnych i syntetycznych opiewa na kwotę 250 zł. Resztę należności za perukę trzeba pokryć z własnych środków finansowych. Uzyskanie refundacji jest możliwe raz w roku, na podstawie zlecenia wystawionego przez lekarza. Zlecenie wystawiane jest w przebiegu leczenia dolegliwości wpływających na trwałą utratę włosów, chorób nowotworowych oraz przy trwałym uszkodzeniu głowy czy oparzeniach.