Gdzie przechować rzeczy na czas remontu lub przeprowadzki? Wynajmij magazyn samoobsługowy?

Remont oraz przeprowadzka to przedsięwzięcia, które wymagają solidnego planu. Jedna z najważniejszych kwestii, jaka pojawia się przy tej okazji, dotyczy przechowania rzeczy. W praktyce często jest z tym problem, bo nie każdy dysponuje piwnicą czy garażem albo nie może przewieźć dobytku do rodziny lub znajomych.

Magazyn samoobsługowy – rozwiązanie dla każdego

Dla wielu osób, które planują remont lub przeprowadzkę, przechowywanie rzeczy jest największym problemem. Znalezienie odpowiedniego miejsca, gdzie będą one bezpieczne, nie zawsze jest łatwe. W takiej sytuacji znakomitym rozwiązaniem okazują się magazyny samoobsługowe, które można wynająć na krótki termin – np. w Kangu Self Storage minimalny okres najmu wynosi 7 dni. Wynajem boksów to poza tym usługa przystępna na każdą kieszeń. W Polsce średnia stawka za wynajęcie magazynu o powierzchni 1 m kw. kształtuje się na poziomie ok. 100 zł netto za miesiąc. Przy tej okazji pojawia się jeszcze jedna ważna kwestia, a mianowicie możliwość skorzystania z niewielkich powierzchni. Należy jednak przypomnieć, że na razie omawiana usługa funkcjonuje tylko w największych miastach.

Magazyn samoobsługowy – jak wynająć?

W celu wynajęcia magazynu samoobsługowego należy zgłosić się do biura obsługi klienta. Przeważnie nie trzeba wcześniej rezerwować boksu online czy telefonicznie, niemniej warto sprawdzić, co oferują poszczególne firmy. W przypadku dostępności wybranej przez klienta powierzchni formalności załatwiane są od ręki. Wysokość opłat zależy od metrażu boksu, jego lokalizacji oraz długości najmu. Z ekonomicznego punktu widzenia najbardziej opłacalny jest wynajem długoterminowy, ale i przy krótszych umowach ceny są bardzo atrakcyjne.

Magazyn samoobsługowy – o tym pamiętaj!

Każda firma działająca w branży self storage świadczy usługę najmu magazynów samoobsługowych na własnych zasadach. Z tego względu konieczne jest zapoznanie się z regulaminem określającym warunki korzystania z omawianych udogodnień. Podpisanie umowy jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.