GEFCO specjalistą logistyki pojazdów spalinowych i elektrycznych

GEFCO, globalny ekspert w dziedzinie multimodalnych łańcuchów dostaw i wiodący dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, oferuje szeroki zakres zintegrowanych rozwiązań dedykowanych dla pojazdów gotowych. Każdego roku operator logistyczny przewozi niemal pięć milionów sztuk samochodów do najróżniejszych zakątków świata.

Oferowane przez siebie usługi GEFCO opiera na specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu w licznych dziedzinach. Są to nie tylko inżynieria logistyczna, transport multimodalny czy reprezentacja celna i fiskalna. W zakresie swoich usług ekspert posiada ponadto magazynowanie oraz przygotowanie pojazdów, a także ich dystrybucję i dostawę ostatniej mili (B2B i B2C). W celu zapewnienia globalnej widoczności przepływów oraz usprawnienia współpracy w łańcuchu dostaw, operator logistyczny synchronizuje i optymalizuje operacje swoich klientów za pomocą wieży kontroli o bardzo dużych możliwościach.

Doświadczenie w inżynierii przepływów

Bazując na swoim doświadczeniu, GEFCO projektuje zoptymalizowane rozwiązania w  zakresie transportu i logistyki. Optymalizacja i integracja procesów to klucz do sukcesu w łatwym zarządzaniu przewozami pojazdów osobowych i dostawczych. Wśród usług firmy znajduje się nie tylko inżynieria przewozów, ale także finalne wdrażanie wcześniej przygotowanych zoptymalizowanych rozwiązań.

Agent wprowadzający na rynek

Operator logistyczny zarządza nowymi pojazdami od linii montażowej aż po wyjazd z zakładu. GEFCO oferuje szeroki wachlarz rozwiązań, które znacznie przyspieszyć mają przepływy dla samochodów osobowych i dostawczych. Wśród procesów mających na celu przygotowanie pojazdów do dystrybucji znajdują się między innymi kontrola jakości czy operacje po produkcyjne (PPO): osprzęt samochodów dostawczych, przygotowanie serii limitowanych czy przygotowanie flot pojazdów. Kontrola przed dostawą (PDI) obejmuje natomiast diagnostykę obwodu elektrycznego, testy drogowe, kontrolę układu mechanicznego, mycie, konwersje samochodów osobowych i dostawczych, czyszczenie oraz w końcu ostateczną kontrolę jakości.  Eksperci GEFCO specjalizują się ponadto w naprawach SMART nadwozia, uszkodzeń lakieru czy wgnieceń. Przygotowanie pojazdów elektrycznych obejmuje m.in. kontrolę stanu naładowania akumulatorów.

113 obiektów motoryzacyjnych w 33 krajach

GEFCO jest specjalistą w zakresie składowania, przygotowywania, dostosowywania i refurbishmentu pojazdów klientów.  Ekspert oferuje kompleksowy zakres usług o wartości dodanej po wyjeździe z zakładu produkcyjnego albo w pobliżu miejsca użytkowania. Śledzenie w czasie rzeczywistym operacji na miejscu, składy celne czy szybkie ładowanie pojazdów elektrycznych to gwarancja najwyższej jakości oferty.

GEFCO dba o to, by dostawa wzbudzała zachwyt każdego z klientów. Obsługa logistyczna pojazdów nowych i używanych przebiega zawsze zgodnie z certyfikowanymi normami i procesami jakościowymi.