Hamownia w Trójmieście – gdzie dokładnie?

Hamownie to urządzenia pomiarowo-badawcze, stacjonarne bądź mobilne. Służą do diagnozy i oceny podstawowych parametrów pracy samochodu. Najpopularniejsze są hamownie podwoziowe, które dokonują pomiarów na kołach i dzięki temu można obliczyć moment obrotowy i moc silnika. Takie badanie jest szybkie i bardzo sprawne dzięki swojej dokładności pomiarów. 

Jak działa hamownia podwoziowa

Aby wykonać prawidłowy pomiar mocy i momentu obrotowego trzeba uwzględnić szereg czynników. Pomiar inercyjny, pomiar w trybie obciążeniowym i pomiar z równowagą sił. Pomiar obciążeniowy polega na zrównoważeniu siły napędowej auta i obliczeniu mocy silnika na podstawie danych z tensometru. Hamownia to optymalne urządzenie do większości seryjnych aut także dla tuningowanych. Jednak na samej hamowni można wykonać kilka różnych testów. Pomiar dynamiczny jest jedna z popularniejszych. Wystarczy wjechać samochodem na rolki napędzane osią.  Badanie silnika przeprowadza się wtedy kiedy będzie już rozgrzany. 

Zastosowanie hamowni

Takie hamownie są niezbędne do prac związanych z tuningiem silnikowy, Jest wskazana także w warsztatach, które zajmują się montażem i regulacjami instalacji LPD. Używa się hamowni także do prac diagnostycznych i napraw samochodowych. Firma Maha, która jest liderem w produkcji tych urządzeń, potrafi przekazać najbardziej wiarygodne dane o mocy silnika jak i o momencie obrotowym. Zaletą jest wyposażenie w hamulce elektrowirowe z czułymi tensometrami. Takie rozwiązanie umożliwia testy pod pełnym obciążeniem silnika. Taka możliwość jest bardzo przydatna podczas modyfikacji oprogramowania silnika przy instalacji LPG.

Najlepsze hamownie

Gdynia jest miastem, w którym znajdzie się jedną z najlepszych hamowni. W tym miejscu znajdują się najbardziej profesjonalne urządzenia. Z takiej hamowni może skorzystać każdy, kto chce dokonać tuningu samochodu, osoby, które chcą sprawdzić samochód przed zakupem oraz sprawdzić moc silnika. Firma TuneFORCE oferuje wysoką jakość usług a wszystkie zmodyfikowane przez nich samochody jeżdżą długo i bezawaryjnie. Wśród pracowników znajdują się wciąż ci sami specjaliści, którzy na co dzień pracują z samochodami i cieszą się ogromnym zaufaniem wśród klientów.  Dzięki profesjonalnej obsłudze z tego miejsca można wyjechać bezpiecznie stuningowanym samochodem i można się cieszyć z nowych możliwości samochodu oraz być pewnym, że wszystkie pomiary zostały rzetelnie wykonane.