Idealne wsparcie dla zdrowego snu

Sen to najlepszy przyjaciel zdrowego organizmu – odpoczywamy i regenerujemy siły, by następnego dnia cieszyć się życiem. Co jednak, gdy sen nie przynosi takich rezultatów? Wręcz odmiennie, co rano budzisz się obolały; sztywny kark i szyja nie dają Ci spokoju? Czujesz napięcie i ból związany z odcinkiem szyjnym kręgosłupa?

Najbardziej niepozornnym sojusznikiem w walce z wcześniej wymienionymi dolegliwościami są poduszki. Choć są niewielkie, a do ich wyboru nie przykłada się wielkiej wagi, wpływ jaki mają na jakość wypoczynku jest nie do przecenienia.

Stając przed wyborem, jaka poduszka jest odpowiednia, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na produkty marki Tempur – znane na rynku ze względu na najwyższą jakość i wykorzystanie najnowszych technologii. Jedną z najbardziej klasycznych propozycji jest poduszka Tempur Traditional: https://salonsnu.pl/poduszki-tempur/26-poduszkatempur-traditional-180817.html. Jej klasyczny kształt umożliwia wygodne ułożenie, niezależnie od pozycji w jakiej się sypia. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które często zmieniają pozycję w takcie snu. Wnętrze poduszki tworzy materiał Tempur Extra Soft – wyjątkowo miękka piana, która dopasowuje się do kształtu oraz ciężaru na nią wywieranego. Co sprawia, że materiał ten jest wyjątkowy?

Jest to wynik technologii opracowanej lata temu we współpracy Tempur i NASA. Stworzony w ten sposób materiał miał umożliwić astronautom bezpieczeństwo podczas wyjścia z atmosfery ziemskiej. Ten sam surowiec, ulepszany przez lata, dziś znajduje się nie tylko w rakietach, ale również w  poduszkach i materacach Tempur, umożliwiając ludziom na całym świecie czerpać pełnię korzyści wynikające ze zdrowego snu. Otwarta sieć komórek tworząca materiał jest sprężysta, reaguje na nacisk oraz temperaturę. Dlatego, doskonale dopasowuje się do ciała wypoczywającego, a materiał wraca do poprzedniej formy od razu, kiedy ciężar zniknie. Zapewnia to nie tylko wygodę użytkowania ale również idealne ułożenie anatomiczne przez całą noc.

Nie należy zapominać o czynnikach związanych z higieną – chociaż mogą nie mieć bezpośredniego wpływu na jakość snu – im będą lepsze, tym dłużej poduszka będzie spełniała swoje funkcje. Struktura materiału Tempur umożliwia krążenie powietrza, więc w środku nie gromadzi się wilgoć. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiedni pokrowiec: wykonany z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału ochrania poduszkę zarówno przed typowymi zewnętrznymi czynnikami jak i rozwojem mikroorganizmów w jej wnętrzu.

W kontekście higieny warto wspomnieć o poduszce Tempur Traditional Easy Clean: https://salonsnu.pl/poduszki-tempur/39-poduszka-tempur-traditional-easy-clean-180929.html. Poduszka ta, chociaż podobna do opisanej wcześniej – zarówno kształtem jak i właściwościami – wykonana została z wykorzystaniem innego surowca. Dzięki temu można wyprać ją w całości, w temperaturze do 60 stopni, co nie jest możliwe w wypadku klasycznego materiału Tempur.

Wybierz jedną z niezawodnych poduszek Tempur i od pierwszego użycia poczuj różnicę!

Porady na naszym blogu https://salonsnu.pl/blog/4_jak-wybrac-poduszke

artykuł sponsorowany.