Iphone i jego najczęstsze usterki – jak tanio go naprawić?

Trzeci najpopularniejszy producent smartfonów w naszym kraju. Apple ma wielu zwolenników, co zawdzięcza przede wszystkim bardzo intuicyjnemu systemowi operacyjnemu, który pozwala na efektywne korzystanie z kilku innych urządzeń oprócz samego Iphone’a. Dodajmy do tego naprawdę płynną obsługę telefonu, rewelacyjne aparaty fotograficzne i wiele nowoczesnych funkcji – mamy jeden z najbardziej poszukiwanych smartfonów. Jednak nawet Iphone nie jest pozbawiony wad i może łatwo ulec uszkodzeniu. Jaki jest najczęstszy problem użytkowników urządzeń Apple?

Rozbita szyba w smartfonie Apple. Co można z tym zrobić?

Upadek z niewielkiej odległości, uderzenie telefonem o krawędź biurka lub jakikolwiek kontakt z ekranem może spowodować pęknięcie szkła. Choć Apple ma wytrzymałe szkło i oferuje stopnie ochrony IP67 i IP68 dla pyłu i rozlanych płynów, nie chroni to w pełni ekranu przed uszkodzeniem. Co więc możemy zrobić?

Mimo dobrych recenzji, jakie zbiera usługa Apple, nie zawsze warto z niej korzystać. Wsparcie techniczne producenta zazwyczaj wymienia część lub cały produkt na nowy. Prowadzi to do wyższej ceny za naprawę, która nie zawsze jest objęta gwarancją. Zepsuty ekran można wymienić w jednym z prywatnych serwisów takich jak phonefix.com.pl, gdzie za samą wymianę ekranu zapłacimy od 400 do około 700 zł w zależności od modelu.

Trzaski w głośniku iPhone’a

Kolejną usterką, którą często zgłaszają użytkownicy iPhone’a, jest dziwny dźwięk wydobywający się z głośnika. Występuje on głównie podczas prowadzenia rozmów telefonicznych w trybie głośnomówiącym. Smartfon Apple ma tendencję do trzeszczenia górnego głośnika, który jest używany podczas wykonywania połączeń.

W takiej sytuacji możesz zadzwonić do autoryzowanego serwisu Apple w celu dokonania naprawy. Zanim jednak oddasz urządzenie do serwisu, powinieneś sprawdzić górną kratkę głośnika. Najczęstszą przyczyną jest zabrudzenie lub zatkanie wyjścia głośnika. W takim przypadku można go wyczyścić wilgotną słuchawką. Jeśli to nie zadziała, mogło dojść do uszkodzenia membrany głośnika, co skutkuje nieco przytłumionym dźwiękiem. Jedynym rozwiązaniem jest zlecenie wymiany podzespołu w centrum serwisowym. Może się również zdarzyć, że nie będzie słychać żadnego dźwięku, a mikrofon nie będzie działał. W takim przypadku należy udać się do centrum serwisowego, aby naprawić kodek audio.

Problemy z ładowaniem telefonu iPhone

Nowoczesne telefony mają duże ekrany, a użytkownicy korzystający z wielu aplikacji wystawiają baterię na ciężką próbę. Konieczność częstego ładowania jest jednym z powodów, dla których należy wymienić baterię. Ale co się dzieje, gdy zwykłe ładowanie telefonu Apple powoduje problemy?

Problemem może być wadliwa bateria – zdarzyło się to zwłaszcza w telefonach Apple o numerach 5, 6 i 7. W tym przypadku rozwiązaniem jest serwis Apple i wymiana uszkodzonej baterii. Czasami jest to również uszkodzona wtyczka ładowania. Brud mógł dostać się do portu USB lub mógł zostać zalany. Problem ten może być naprawiony przez dowolne centrum serwisowe, nie tylko Apple, i nie powinien kosztować więcej niż 250 zł.