Jak czyścić skórzaną tapicerkę?

Tapicerka wykonana ze skóry w aucie od dawna jest synonimem luksusu. Biorąc pod uwagę kupno samochodu ze skórzaną tapicerką, nierzadko uważamy, iż zachowa ona swój wygląd, strukturę oraz kolor na wiele lat. Niestety jednak, po paru latach użytkowania fotele skórzane, nierzadko są w złym stanie. 

Czyszczenie i pielęgnacja skórzanej tapicerki

Skóra to niezwykle trwały surowiec, niemniej jednak wyłącznie pod warunkiem, iż odpowiednio o nią zadbamy, stosując właściwe środki do jej czyszczenia oraz pielęgnacji. Przyjmuje się, iż częstotliwość zabiegów czyszczących i pielęgnacyjnych zależna jest od używania pojazdu. Celem zwykłego używania czyszczenie, jak i pielęgnacyjne zabiegi powinniśmy przeprowadzać średnio co 3 miesiące, żeby rezultaty były rzeczywiście satysfakcjonujące. 

Trzeba mieć na uwadze, iż tapicerka skórzana na fotelach posiada ochronną warstwę chroniąca przed wilgocią, promieniowaniem UV, jak i uodparniającą na oddziaływanie wysokiej oraz niskiej temperatury. Taka warstwa ochronna jest również ułatwieniem podczas procesu mycia tapicerki. Z każdym z procesów mycia, jak i wraz z upływającym czasem, jednakże ta warstwa ulega zanikowi. A kiedy dopuści się do zupełnego usunięcia tej warstwy, może to prowadzić do powstawania wyblaknięć, szybkiej utraty koloru, trwałych przebarwień, zaś w lokalizacjach najbardziej narażonych na eksploatację, do pęknięć, przetarć oraz utraty struktury. 

Zalety tapicerki skórzanej

Każdy spośród elementów auta po pewnym czasie ulegnie zużyciu, ale pomimo tego to tapicerka skórzana ma sporo zalet. Po pierwsze, powinniśmy zauważyć, iż skóra to trwały materiał. Nawet jeśli ulegnie częściowemu uszkodzeniu, to znacznie łatwiej ją odnowić i poprawić jej stan, aniżeli ma to miejsce w wypadku innych materiałów na tapicerkę. Poza tym, skóra odznacza się niewielkimi marszczeniami, co sprawia, iż jest bardzo elastyczna, oddycha, wchłania wodę i wilgoć. To czyni z niej surowiec niemalże idealnie sprawdzający się na samochodową tapicerkę. 

Colourlock: te produkty pomogą Ci zadbać o skórzaną tapicerkę

Skóra nada dodatkowego blasku i polotu w naszym aucie, tworząc przy tym niepowtarzalną atmosferę pod warunkiem, iż będzie czysta. Wszelakie zabrudzenia, plany, wytarcia mające przyczynę w użytkowaniu czy też działaniu promieni słonecznych, sprawiają, iż skóra traci swój oryginalny charakter. Warto więc skorzystać z wysokiej jakości produktów Colourlock i umożliwić skórze naszego pojazdu odetchnięcie. Środki te wpływają na przedłużenie żywotności skóry i nadają jej nowego blasku. W wypadku silnych zabrudzeń albo kiedy od wcześniejszego czyszczenia minęło już dużo czasu, zalecane jest użycie wersji Strong. Zobacz produkty Colourlock na https://sklep.motogo.pl/

Produkt należy używać do gładkiej skóry w samochodowej tapicerce skórzanej. Nie należy używać środka do otwartych skór anilinowych, nubuk czy weluru. Opakowanie zawiera 200 ml środka. Jest to ilość wystarczająca celem 3-krotnego czyszczenia kompletu samochodowych foteli. Środek ten znajduje się w butelce posiadającej aplikator do piany. Usuwa on trudniejsze zabrudzenia, nie uszkadza przy tym struktury skóry, nie usuwa także farby z jej powierzchni. Ponadto potrafi zniwelować nieprzyjemną woń, taką jak: dym papierosowy, pot, itp. Jest to również środek o działaniu ochronnym do gładkiej skóry, która jest narażona szczególnie na wytarcie. Dzięki użyciu polimerowej technologii, na powierzchni potrafi stworzyć niewidzialną ochronną warstwę, która chroni farbę i zapobiega jej wycieraniu. 

Zanim użyjemy opisywanego specyfiku, trzeba wyczyścić skórę z wszelkich nieczystości za pomocą specjalnego środka. Świeże plamy musimy jak najszybciej usunąć, przy pomocy szmatki, która wchłania wilgoć. Konieczne jest nałożenie na tapicerkę piany Soft Clean. Następnie za pomocą szczoteczki trzeba delikatnie wyczyścić brudne miejsce, wykonując przy tym ruchy okrężne. Pozostałości usuwamy miękką szmatką. Jeśli rezultat nas nie zadowala, czynność musimy powtórzyć. Tapicerkę powinniśmy pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Do etapu pielęgnacyjnego, przystąpić możemy minimum po upływie dwóch godzin od chwili zastosowania czyszczącego środka. Oczywiście należy później poczekać, aż fotele będą całkowicie suche.