Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

epilacja laserowa należy do innowacyjnych metod, która zapewnia trwałe efekty redukcji włosów. Dzięki temu zyskuje ona coraz większą popularność nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie wykorzystuje technologię Mediostar Next Pro dająca trwałe efekty gładkiej i zadbanej skóry na lata. Urządzenie wyposażone jest w skupioną wiązkę światła o długości fali 840 i 910 nm, które wzajemnie się uzupełniają. Dzięki temu efektywność zabiegów depilacji laserowej znajduje się na wysokim poziomie. Skupiona wiązka światła jaką emituje laser Mediostar NExt Pro w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, która dociera na głębokość skóry właściwej do cebulki włosa. Tam prowadzi do jej trwałego uszkodzenia, w wyniku czego po 10-14 dniach włosy samodzielnie wypadają.

Wskazówka

Depilacja laserowa w Warszawie i we Wrocławiu z każdym zabiegiem prowadzi do redukcji włosów. Warto jednak podkreślić, że z każdą przeprowadzoną wizytą, włosy stają się delikatniejsze, bardziej miękkie, ich proces wzrostu zostaje spowolniony, a także dochodzi do poprawy kondycji skóry, w wyniku coraz rzadszej potrzeby depilacji włosów domowymi metodami.

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Pielęgnacja skóry podczas wykonywania zabiegów depilacji laserowej jest bardzo ważna. Nie tylko wpływa na poprawę wyglądu naskórka, przyczynia się do procesu redukcji włosów, a także wpływa na jego bezpieczeństwo m.in. latem.

Oznacza to, że w przypadku wykonywania zabiegów depilacji laserowej we Wrocławiu i Warszawie warto stosować kosmetyki o działaniu nawilżająco – łagodzącym. Depilacja laserowa może wywołać lekkie przesuszenie naskórka, a także jego zaczerwienienie ze względu na intensywne ciepło jakie oddaje głowica urządzenia. Warte zastosowania będą balsamy bazujące na kwasie hialrunowywm, aloesie czy maśle shea. Dodatkowo w przypadku włosów grubych oraz gęstych może wystąpić zjawisko obrzęku okołomieszkowego. W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się produkty w zawartością aloesu, d-panthenolu, które skutecznie wyciszą podrażniony naskórek.

Ponadto raz w tygodniu zalecane jest wykonywanie peelingu skóry. W przypadku jego regularnego wykonywania włosy po zabiegu będą łatwiej wypadać, a dodatkowo dzięki tego rodzaju pielęgnacji w dużym stopniu zwiększy się gładkość skóry.

Szczególnie latem warto dbać także o ochronę skóry. Mowa tu o stosowaniu kosmetyków w postaci filtrów przeciwsłonecznych o wysokości 30 bądź 50 SPF. Dzięki temu zapobiegniemy mocnemu opalaniu się skóry i ryzyka wystąpienia poparzeń podczas zabiegu. Dodatkowo stosowanie ochrony przeciwsłonecznej to również doskonała profilaktyka przed powstawaniem nieestetcznych przebarwień skóry w miejscach gdzie wykonywany jest zabieg depilacji laserowej.

W pielęgnacji domowej skóry zaleca się stosować maszynkę do golenia bądź krem do depilacji. Depilację domową można wykonywać zawsze wtedy, kiedy istnieje taka potrzeba.

Podsumowanie

Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod, która daje trwałe efekty gładkiej skóry niemalże każdej części naszego ciała. Podczas regularnego wykonywania tego rodzaju zabiegów istotna jest domowa pielęgnacja skóry, która zapewni jej odpowiednią kondycję, a także przyczyni się do lepszych efektów terapii.