Jak dbać o sukienki lniane?

Aby ubrania dobrze służyły przez lata wiedza na temat charakterystyki materiału, z którego są wykonane, a co za tym idzie wytycznych co do dbania o nie, jest kluczowa. Sposób i  temperatura prania, wiedza o detergentach, temperatura prasowania – znajomość wszystkich tych informacji sprawi, iż ubrania takie, jak sukienki lniane, przez lata pozostaną w świetnej kondycji i nie tylko, bowiem len z kolejnymi praniami staje się coraz miększy. Szczególnie latem warto poświęcić temu materiałowi więcej uwagi – powody oraz zalecenia odnośnie dbania o ten materiał znaleźć można w kolejnych akapitach. 

Sukienki lniane – czym się wyróżniają? 

Len jest jedną z roślin, którą człowiek uprawiał od najdawniejszych czasów – sam fakt, iż materiał wytwarzany z włókien tej rośliny wciąż jest używany do produkcji różnego rodzaju przedmiotów materiałowych takich jak poszewki, woreczki, narzuty czy ubrania świadczy najlepiej o jego wartości. Sukienki lniane oferowane przez sklep paterns wykonane są w stu procentach z lnu, co gwarantuje ich najwyższą jakość oraz najwyższą efektywność i właściwości. Sukienki wykonane z lnu cechują się tym, iż są one świetnym wyborem dla alergików ze względu na swoje właściwości hipoalergiczne i bakteriobójcze. Wykonane z lnu sukienki są miłe w dotyku i wytrzymałe – nie mechacą ani nie elektryzują się, nie rozciągają się i są odporne na brzydkie zapachy, co sprawia, iż doskonałym wyborem jest lniana sukienka na lato.

Jak dbać o sukienki z lnu?

Ubrania wyprodukowane z lnu, takie jak sukienki lniane, są bardzo wytrzymałe, jednak należy prać je wyłącznie w niższych temperaturach, które nie przekraczają 40 stopni Celsjusza – pranie w wysokich temperaturach może sprawić, iż materiał się skurczy. Optymalny program prania to delikatny – dobrze jest jeśli w bębnie pralki jest trochę luzu, gdyż pozwoli to uniknąć głębokich zagnieceń. Aby wygładzić materiał bez używania żelazka należy strzepnąć go po praniu i powiesić tak, aby swobodnie zwisał. Nie należy stosować mocnych detergentów ani wybielaczy, gdyż niekorzystnie wpływa to na materiał. O ile lnu nie powinno się prać w wysokich temperaturach, o tyle w przypadku prasowania jest inaczej – sukienki z lnu najlepiej jest prasować od razu po wyciągnięciu z pralki, gdyż wilgoć ułatwia wygładzanie materiału, który ze względu na swój charakter musi być prasowany w temperaturze 200 stopni Celsjusza chyba, że metka doradza inaczej. 

Czy lniana sukienka na lato to dobry wybór?

Len jest materiałem bardzo przewiewnym, a zarazem nieprześwitującym i chroniącym przed promieniami UV, więc sprawdzi się doskonale na ciepłe letnie dni. Jego właściwości bakteriobójcze w połączeniu z dużymi właściwościami absorpcji wody sprawiają, iż lniana sukienka na lato jest doskonałym wyborem. Dodatkową zaletą, którą posiadają sukienki z lnu jest to, iż nie pochłaniają one zapachów, więc nie trzeba się martwić tym, iż mogłyby przesiąknąć zapachem potu i można się nimi cieszyć przez lata. Ponadto sukienki z lnu z każdym praniem stają się coraz miększe sprawiając, iż ich noszenie z czasem staje się coraz przyjemniejsze. Sukienki lniane oferowane przez sklep paterns można obejrzeć pod adresem: https://pl.paterns.com/lniane-sukienki