Jak działa karta paliwowa i kto może z niej skorzystać?

Karta paliwowa to innowacyjne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić na tankowaniu i eksploatacji aut firmowych. Jest ona szczególnie opłacalna w przypadku przedsiębiorstw posiadających floty pojazdów. Dodatkowo karta paliwowa umożliwia skuteczniejsze i bardziej sprawne zarządzanie finansami firmy oraz usprawnia procesy związane z zakupem paliwa i jego rozliczaniem w ramach comiesięcznych faktur. Jej zastosowanie pozwala usprawnić i ułatwić pracę wszystkim pracownikom firmy, począwszy od kierowców, po księgowych i managerów, aż po właścicieli przedsiębiorstwa. Czym więc jest i na jakich zasadach działa karta paliwowa?

Kto może zostać posiadaczem karty paliwowej?

Karta paliwowa to środek płatniczy przeznaczony dla różnej wielkości biznesów, posiadających auta firmowe. Umożliwia ona tankowanie bez użycia gotówki oraz uiszczanie opłat za szeroko pojętą eksploatację auta służbowego. Karta paliwowa wydawana jest zazwyczaj na dane konkretnego pojazdu, dlatego z jej zalet może korzystać zarówno właściciel samochodu jak i zatrudniony pracownik, który porusza się tym autem. Ten rodzaj środka płatniczego znacząco usprawnia również procesy księgowe, związane z eksploatacją pojazdów z floty firmowej oraz przyspiesza proces transakcji i ogranicza szansę oszustwa, ze strony nieuczciwych kierowców. Niektóre karty, takie jak karta paliwowa Moyl umożliwiają również zakup akcesoriów samochodowych z atrakcyjnym rabatem.

Karta paliwowa Moyl

Zalety posiadania karty paliwowej

Największą i najistotniejszą zaletą kart paliwowych jest możliwość otrzymania dużej zniżki na zakup paliw. W przypadku wymienionej wcześniej karty od firmy Moyl cena za litr tankowanego paliwa może być nawet o 20 groszy niższa niż ta, którą wskazuje dystrybutor. Kwota jest dobierana indywidualnie dla każdego posiadacza karty i zależna jest zarówno od ilości tankowanego paliwa jak i od oferty firmy wydającej kartę. Istotny jest również fakt, że karta paliwowa umożliwia płacenie jedynie za tankowanie oraz eksploatację auta, co eliminuje bezpodstawne wykorzystywanie środków firmowych przez nieuczciwych pracowników. Wszystkie wydatki są dodatkowo natychmiast widoczne w systemie, co sprawia, że możemy je na bieżąco kontrolować i eliminować niepotrzebne zakupy. Właściciele kart paliwowych posiadają dostęp do specjalnie stworzonych programów i aplikacji, które umożliwiają tworzenie zbiorczych faktur miesięcznych eliminujących konieczność każdorazowego ich pobierania na stacji paliw. Usprawnia to pracę kierowców i porządkuje bałagan, który może stworzyć się w przypadku częstego korzystania ze stacji paliw i pobierania dużej liczby faktur.

Opłacalność karty paliwowej

Karta paliwowa to narzędzie istotnie usprawniające zarządzanie finansami firmy i wydatkami ponoszonymi na eksploatację aut służbowych. Dodatkowo pozwala ona zaoszczędzić pieniądze, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych, trudnych dla wielu przedsiębiorców czasach. W przypadku dużych flot pojazdów, koszty tankowania mogą obniżyć się w zauważalny sposób, a zaoszczędzone środki mogą zostać przeznaczone na rozwój firmy. Jeśli więc jesteś posiadaczem chociaż jednego auta służbowego, nie czekaj i zamów kartę paliwową, by cieszyć się ze zniżek i bonusów, jakie oferuje ten innowacyjny środek płatniczy.