Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy?

Z chodzeniem na smyczy jest tak, że nie każdy pies sobie z tym dobrze radzi. Bardzo często psy, które zaczynają swoją przygodę ze smyczą będą ciągnąć w różne strony, gdy będą wabione zapachami. Dla właściciela takiego psa na pewno będzie to sytuacja niekomfortowa i męcząca. Dlatego właśnie warto szukać rozwiązań i takim pomysłem mogą się okazać szelki dla psa typu easy walk, dzięki którym pies ma uczyć się chodzenia na smyczy. Zadaniem tych szelek jest doprowadzenie do tego, że pies nie ciągnie na spacerze, to świetna forma nauki dla psa. 

Szelki easy walk – jak to działa?

Właściciele psów, którzy mają kłopoty z tym, by na spacerze poradzić sobie ze zwierzakiem bardzo często od psich trenerów czy pasjonatów na forach dostają informację o tym, by sięgnąć właśnie po szelki dla psa typu easy walk. W ramach tych szelek możemy otrzymać szelki zaciskowe i szelki zapinane z przodu. 

Pierwsze szelki będą zaciskały się na ciele psa w momencie, gdy doprowadzi do napięcia smyczy. Pies będzie w tej sytuacji odczuwał dyskomfort, ponieważ uczucie zacisku pojawi się na brzuchu, łopatkach i klatce piersiowej. Szelki tego typu mają działanie podobne do działania obroży zaciskowej. 

Druga dostępna opcja to szelki, które są zapinane z przodu. Ich zadaniem także może być uciskanie, ale przede wszystkim mają one zatrzymać psa, który pójdzie w inną stronę. Jeśli pies napnie smycz to dojdzie do tego, że stanie i obraca się w stronę prowadzącego. 

Dobra jakość i skuteczne działanie 

W przypadku omawianych produktów można powiedzieć, że są to propozycje, które cieszą się sporą popularnością wśród właścicieli psów. Na uwadze trzeba mieć to że szelki takie faktycznie są dużym wsparciem w treningu psa. Oczywiście on sam z siebie nie nauczy się chodzić na smyczy, jest potrzebny trening i odpowiednie metody, ale na pewno zastosowanie takich szelek bedzie tutaj wsparciem. Istotne będzie oczywiście ich wybranie także pod kątem określonego psa, by te efekty współpracy były jak najlepsze. 

Dopasuj szelki do swojego psa

Jeśli ktoś będzie chciał wykorzystać szelki easy walk powinien dopasować je do swojego zwierzaka, by ten ucisk dawał efekt, ale nie był zbyt mocny. Na uwadze warto mieć również to, że szelki występują w różnych rozmiarach, dlatego będzie można je zastosować i u małych i u większych psów oczywiście pod warunkiem, że zostaną one do zwierzaka dobrane w odpowiedni sposób. Zakładanie i zdejmowanie szelek nie jest trudne, dlatego każdy bez problemu poradzi sobie z tym akcesorium i jego obsługą.