Jak powinna wyglądać dobrze zaprojektowana strona internetowa?

Bez dobrze zaprojektowanej strony internetowej trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie współczesnego przedsiębiorstwa. Dotyczy to również tych firm, które działają poza siecią. Na czym warto skupić się, projektując stronę internetową i jak powinna ona wyglądać? Dowiedz się, jak stworzyć stronę na miarę dzisiejszych czasów.

Czy warto jeszcze tworzyć strony typu one-page?

Strony typu one-page, które zbudowane są wyłącznie na jednej karcie z wyodrębnionym menu i poszczególnymi segmentami tekstu, w dalszym ciągu pojawiają się w sieci. Są one odpowiedzią na minimalizm i potrzebę uproszczenia rzeczywistości tak, by stała się ona łatwa, a zarazem szybka w odbiorze. To również wyjście naprzeciw potrzebom tych internautów, którzy komputerowe monitory zamienili na ekrany smartfonów. Niestety, tego rodzaju strony nie stwarzają możliwości do skutecznego działania w zakresie content marketingu, co z kolei wpływa na problemy z pozycjonowaniem. Popularne przeglądarki internetowe pokazują w pierwszej kolejności te strony, na których widnieje sporo treści. Jak nietrudno sobie wyobrazić, taki warunek ciężko spełnić stronom typu one-page. To również nienajlepszy pomysł dla firm, chcących zaprezentować szeroką ofertę, wachlarz możliwości czy produkty, przeznaczone do sprzedaży. W tego typu projekty warto jednak zainwestować, tworząc tzw. landing page, których zadaniem będzie odsyłanie do docelowej strony internetowej przedsiębiorstwa.

Agnieszka Jamróg - projektowanie stron internetowych

Dlaczego warto postawić na nowoczesny design strony?

Współczesny Web design opiera się na prostych, a zarazem nieszablonowych pomysłach. Wystarczy przejrzeć zrealizowane projekty ze strony agnieszkajamrog.pl, by przekonać się, jak nowoczesne rozwiązania zdobyły serca profesjonalnych projektantów stron WWW. Na szczęście czasy podkładów dźwiękowych i kolorowych gifów odeszły do przeszłości. Dziś projektanci nie boją się wolnego miejsca, które wprowadza harmonię i pozwala skupić się na tym, co naprawdę istotne. Tworząc dobrą stronę internetową, warto podkreślić najważniejsze elementy, skupić wzrok odbiorcy doborem barw oraz pamiętać o CTA, przenoszącym czytelnika w miejsce docelowe.

Jak dostosować stronę do odbiorcy?

Prawidłowo zaprojektowana strona internetowa, powinna być dopasowana do potencjalnego odbiorcy. Musi być ona użyteczna, a zarazem bezawaryjna. Długi czas oczekiwania na załadowanie interesujących treści, skutecznie zniechęca do ponownych odwiedzin. Projektując stronę internetową warto przemyśleć również, które elementy będą najważniejsze dla potencjalnych odbiorców, a z których można śmiało zrezygnować. Dobra strona internetowa musi być także responsywna. Oznacza to, że powinna ona prawidłowo wyświetlać się zarówno na monitorach komputerów, jak i na ekranach smartfonów, gdyż coraz większa część odbiorców preferuje właśnie tę formę przeglądania stron. Przykładem takiej strony jest, chociażby portal interaktywnosc.pl, z którego korzystać można niezależnie od urządzenia.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Perfekcyjna strona internetowa wymaga sporej wiedzy z zakresu programowania i designu. Ważna jest również psychologia, dzięki której możliwe będzie dostosowanie wybranych rozwiązań do potrzeb potencjalnych odbiorców. Jak wiadomo, nie każdy posiada tak szeroką wiedzę w tym zakresie. Skorzystanie z usług profesjonalnych projektantów pozwoli na stworzenie wysokiej jakości strony, odpowiadającej potrzebom klienta i odbiorcy. To szczególnie istotne, gdy prowadzimy sklep internetowy lub firmę, której strona jest swoistą wizytówką. Dzięki pomocy fachowców można sprawić, że jej odbiór będzie zdecydowanie lepszy, niż w przypadku samodzielnych prób projektowania własnego miejsca w sieci.